Zahrajte si PSX verzi Ultima Underworld v angličtině

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

16 patronů přispívá částkou 1758 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

No to se nám to krásně sešlo! Před několika dny jsem informoval o fandovském překladu dungeonu Dungeon Master Nexus, díky kterému si tuto japonskou exkluzivitu pro konzoli SEGA Saturn můžete konečně zahrát v angličtině, no a dnes tu máme velmi podobný případ. Je jím Ultima Underworld, konkrétně její verze pro SONY Playstation.

Zahrajte si PSX verzi Ultima Underworld v angličtině

Zdroj obrázku:@VinciusMedeiro6

PSX Ultima Underworld vyšla roku 1997, z nějakého záhadného důvodu jen a pouze v Japonsku. Což je ohromná škoda, jde totiž o port notně vylepšený - všechny postavy ve hře, tedy příšery i NPC, které byly původně vyvedeny formou placatých sprajtů, byly předělány do 3D polygonových modelů. Upraveno bylo uživatelské rozhraní, a to tak, aby bylo možné zobrazení hlavní části hry přes celou obrazovku. Překopány byly též portréty postav, do japonštějšího "anime" stylu. Dále byly přidány zvukové efekty a doplněn nový soundtrack a nová videa.

Zahrajte si PSX verzi Ultima Underworld v angličtině

Zdroj obrázku:@VinciusMedeiro6

Ovládání hry je samozřejmě uzpůsobeno gamepadům, takže kdo by si rád střihl podzemní Ultimu z pohodlí gauče, nebo třeba v nějakém emulátoru na pokročilých DSkách, PSPčkách, Odroidech, Anbernicách a dalších přenosných konzolích, teď má možnost. Překlad by měl být kompletní, tzn. anglicky jsou veškeré texty a do videí jsou doplněné titulky. Další info najdete na romhacking.net.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Zahrajte si PSX verzi Ultima Underworld v angličtině"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle