Zool se vrací v Zool Redimensioned

1701.cz - retrogaming merch

Pamatujete na plošinovku Zool, kterou jste mohli hrát nejprve na svých Amigách (1992), a posléze i na PCčkách (1993), Segách a dalších strojích? V hlavní roli vystupuje Zool, maskovaný ninja z jiné dimenze, který byl nucen přistát na planetě Zemi, a aby si dokázal, že je hoden titulu "ninja", musí proti svým nepřátelům bojovat v šestici světů po třech úrovních. Ale to je samozřejmě úplně jedno, důležité je, že Zool je svižná hopsačka, jejímž předobrazem byl bezpochyby z velké části ježek Sonic. Na rozdíl od Sonica ale umí Zool šplhat po stěnách a střílet z blasteru.

A se že se to děje? Inu, Zool se vrací! A to v titulu Zool Redimensioned, který by měl vyjít ještě během tohoto měsíce. Fanoušci originálu myslím mohou tuto novinku vyhlížet s nadšeným očekáváním, protože autoři se zjevně rozhodli nespravovat to, co není rozbité, a Zool Redimensioned se od originálu liší vlastně jen v jedné věci - vidíte toho víc, jelikož je "odzoomováno". Jinak je to pixelartová grafika v klasickém stylu a soundtrack, který by vám klidně mohl dunět z Amigy.

Nějaké ty moderní vychytávky ale Zool Redimensioned nabídne samozřejmé též, nechybí např. trofeje, dvojice herních módů (Redimensioned a Ultimate Ninja), obrazovka s volnou úrovní atp. Trochu nepříjemnou moderní "vyvhytávkou" jsou deklarované minimální požadavky na hardware, i3ka čtvrté generace a 8GB RAM mi na 2D plošinovku přijdou skutečně jako overkill :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

  • | Štítky:  

Komentáře k:
"Zool se vrací v Zool Redimensioned"

  • Xspy napsal:

    Bude i reklama na Chupa Chups ? Zool byla snad reklamní hra ….něco jako Pepsi man pozdeji . Tak si to nějak neumím představit bez sponzora :D

  • Xspy napsal:

    Jinak k těm nárokům …..od určité doby se dávno nedělají nové hry ve strojovém kódu ….jen se lepí vrstva kódu na vrstvu kódu pod ní rok za rokem . Takže mne nepřekvapuje že na z pohledu minulosti superpočítači ta hra nakonec pojede stejně jako kdysi pod DOSem ;)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 074 Kč měsíčně

Již přispělo 11 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web :) » Více zde »

Shadow bazar, retro herní džungle