Broken Sword

(Broken Sword - všechny články)

Proč hrát adventury i v roce 2019?

Adventurám, stejně jako rock and rollu, se předpovídá už delší dobu smrt. Jenže s přibývajícím počtem hráčů, zlepšujícím se mediálním obrazem her a sílící roli indie vývojářů, se žádný konec nekoná. Pojďme se zamyslet nad důvody, proč má i dnes smysl objevovat nové (i starší) perly tohoto žánru. 1) Herní postavy, za které je radost hrát Guybrush Threepwood, Simon The Sorcerer, Rufus, Gabriel Knight, George Stobbart ale třeba i Samuel Gordon nebo April Ryan s Kate Walker. Než začnete googlit… celý článek »

Adventurní peklo #1: Rozpaky

Lidská paměť je zrádná. Rádi vytěsnujeme nepříjemné vzpomínky a zapomínáme, že ne všechno bylo tak skvělé, jak si to pamatujeme. Platí to i o herních zážitcích. Ke hrám, které jsem dohrál (či pouze rozehrál), se rád vracím a porovnám poté prvotní a pozdější dojmy. Stejně jako u hudby a filmu jsem musel k některým dílům mentálně dospět, u her tomu bylo také tak. Na druhou stranu existují hry, které ve mě vzbudily opravdu silné rozpaky nebo mě přímo frustrovaly (ať… celý článek »

Broken Sword na Kickstarteru

Že už vaše peněženky po náporu zajímavých Kickstarter kampaní zejí prázdnotou? Smůla! Je tu totiž další kampaň hodná vašich retro choutek. Broken Sword: the Serpent’s Curse – nový díl klasické adventurní série. Ne snad, že bych některý z dílů hrál, ale chytám se za nos a jen, co dojedu Stargate Adventure, se na Broken Sword vrhnu. Hra se naštěstí dá pohodlně zakoupit na GOG v balíčku obsahujícím jak vylepšený remake, tak původní hru. A pokud vás pro samá bolavá záda sezení… celý článek »