Space Quest

(Space Quest - všechny články)

Space Quest mínus jedna: Decision of the Elders

  • sepsal Sledge
  • Komentuj »
  • 1544

Jste-li fandy ranných sierráckých adventur, zvláště těch s Rogerem Wilcem v hlavní roli, zbystřete. Před několika dny vyšla druhá kapitola adventurky Decision of the Elders, která je neoficiálním prequelem původních her. Hlavním hrdinou budiž Jerry Wilco, Rogerův otec. První verzi Space Quest -1: Decision of the Elders, která obsahovala úvodní kapitolu,  jste si mohli zahrát už přibližně před rokem a půl, nový díl zahrnuje jak rozšířenou kapitolu první, tak novou kapitolu druhou. Pokud bude odezva od fanoušků dostatečná, dočkáme se i kapitoly třetí. Po… celý článek »

Xenonauts, SpaceVenture – další zajímavé Kickstartery

Držte si bankovky, jedeme z kopce. Nostalgií podpořený útok na naše peněženky neustává. Před pár dny o naše těžce vydřené fufníky začalo prosit vývojářské studio Stainless Games se svým Carmageddonem a dnes? Dnes tu máme další dva zajímavé kousky žadonící o pozornost – Xenonauts a Two Guys SpaceVenture. Tentokrát naštěstí nejde o pouhé předělávky nebo restarty zavedených sérií, ale o zbrusu nové hry inspirované dávnými herními klasikami. Xenonauts jsou dalším pokusem o opravdového následovníka klasiky všech klasik, hry UFO: Enemy Unknown. Čím jsou právě Xenonauts… celý článek »

Space Quest vrací úder

Předělávky a nové amatérské díly klasických adventur nejsou nic vzácného. Vzácnější už je, když se skrze hustou džungli tvůrčích bloků, velkých očí, úbytků nadšení a právních obezliček dopracují ke zdárnému cíli. A že by nějaká adventurní série získala jeden remake a dvě nová pokračování během jednoho měsíce? Šance jedna ku miliónu. Seržant Tračník už by v tuto chvíli zpozorněl… Space Quest. Moje osobní herní bolístka. Trochu špinavá sci-fi adventura plná humoru a ručně kreslené grafiky? To zní PŘESNĚ jako něco, co… celý článek »

SIERRA adventury v prohlížeči. A s multiplayerem.

Přiznávám, dřevní adventury od SIERRY jsem nehrál nikdy. Ovládání přes příkazovou řádku je peklo, smrt na každém rohu je peklo, audiovizuální zpracování… se mi vlastně docela líbí :) Chvíli jsem jakožto sci-fi pozitivní jedinec bojoval se Space Questem, ale prostě jsem to nezvládl. A taky jsem fanda LucasArts, že ano :) Ale i tak mi nezbývá než zatleskat projektu sarien.net. Po otevření webu si můžete v pravém sloupci vybrat jednu z klasických adventur a hrát jí přímo v prohlížeči. V… celý článek »