SIERRA adventury v prohlížeči. A s multiplayerem.

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

15 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Přiznávám, dřevní adventury od SIERRY jsem nehrál nikdy. Ovládání přes příkazovou řádku je peklo, smrt na každém rohu je peklo, audiovizuální zpracování... se mi vlastně docela líbí :) Chvíli jsem jakožto sci-fi pozitivní jedinec bojoval se Space Questem, ale prostě jsem to nezvládl. A taky jsem fanda LucasArts, že ano :)

Space Quest

Ale i tak mi nezbývá než zatleskat projektu sarien.net. Po otevření webu si můžete v pravém sloupci vybrat jednu z klasických adventur a hrát jí přímo v prohlížeči. V tuto chvíli jsou v nabídce hry Space Quest I: The Sarien Encounter, Space Quest II: Vohaul's Revenge, Police Quest: In Pursuit of the Death Angel, Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards a The Black Cauldron.

A co víc! Hry nejen, že můžete hrát přímo ve vašem prohlížeči, ale můžete okusit i mocné kouzlo multiplayeru! Ve hře se totiž nepohybujete jen vy, ale i ostatní v tu chvíli hrající. Vidíte jejich akce, vidíte jejich příkazy. A pokud jsou ve stejné místnosti, můžete si i pokecat a třeba poprosit o nápovědu.

Jestli si to nedokážete dost dobře představit, obětujte 2 kliknutí myši a zkuste to. Vstup do hry je bleskurychlý.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"SIERRA adventury v prohlížeči. A s multiplayerem."

 • nut napsal:

  Spustil jsem King´s Quest a zemřel po cca pěti vteřinách! Vždyť to říkám, že jsem na adventury jelito!

  ale ještě to párkrát zkusím.

 • nut napsal:

  AAAAAA – už mám 4 body ze 158, ale už naprosto netuším, co mám dělat.

  Aha, už chápu trochu, ale jen do momentu, kdy mám 11 ze 158 bodů a zabíjí mě vlk. Mno nakonec ty adventury možná nebudou tak hrozné, jen se bojím, že bych si musel začít kreslit plánek. A jestli teda jo, tak spíš začnu pařit space quest.

 • Sledge napsal:

  Tady pozor! Pro nováčka rozhodně nejsou adventury od Sierry ideální. Tyhle adventury totiž nejsou ideální pro nikoho, upřímně řešeno jejich styl „chcípní co 5 vteřin“ nesnášim. Na tohle je prostě nejlepší LucasArts – Monkey Island, Indiana Jones, Loom, Day of Tentacle, Dig… je tam příběh, nedá se umřít a nedá se skončit ve slepý uličce (záměrně jsem vynechal Maniac Masion, ten ještě tak úplně neodpouští :) Imho bude nejlepším začátkem Full Throttle. Má perfektní story, je vyloženě jednoduchej, dá se dohrát za pár hodin usilovnýho snažení… hráč se většinou pohybuje max. po hrstce lokací / obrazovek a netahá sebou tuny zbytečnejch předmětů, tzn. nemá ze hry hlavu jak pátrací balon :)

  • nut napsal:

   Mno, zkusím dát na Tvoje rady a Full Throttle by mohl být tedy mou první dohranou adventurou. Jen kdyby byl ten čas …

   • simon napsal:

    Ja by som zase odporučil Monkey Island, to je niečo perfektné. Moja prvá adventúra od Lucasu. Full Trottle je možno až príliš primočiary – skvôr to je interaktívny film.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Podtácek ATOM-NUKEPodtácek ATOM-NUKE 39 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle