Transport Tycoon

(Transport Tycoon - všechny články)

7 strategických her, které nesmí chybět na vašem netbooku

Se slzou v oku jsem zavřel do krabice své věrné a spolehlivé EEE701, které mi bez chyby sloužilo téměř tři roky. Ovšem co naplat, ve vlastní šťávě se škvařící pomalý Celeron v kombinaci s prťavým 7″ displejem patří propadlišti dějin a nezbylo než poohlédnout se po nástupci. Využil jsem akce jistého nejmenovaného veleobchodu (pokusil jsem se při tom zapomenout na veleotravné reklamy se zeleným mimozemšťanem) a pořídil si levného nástupce – EEE900. Po hardware stránce jde o klasiku – 1.6GHz… celý článek »

3 hry, které vás zachrání při střevní chřipce

Přichází nečekána, nezvána, útočí ovšem o to silněji! Připoutá vás ke kýbli a k porcelánové míse, s krátkými přestávkami na postel či gauč. Ovšem frajeři si i uprostřed přívalových vln a střevních bouří najdou čas na nějaké ty staré hry. Ovšem s výběrem je třeba postupovat opatrně. V první řadě je třeba vyloučit hry, ve kterých se objevuje jídlo. Kupříkladu takový “Pizza tycoon” by se mohl ukázat jako naprosto fatální. Dále škrtněme hry vyžadující neustálou hráčovu pozornost. Battleground ve World… celý článek »

Nobelova cena míru pro: Transport Tycoon!

V současné době se Nobelova cena míru bez problémů uděluje za leštěný prd a obláček slibů a dle mého soudu je nezbytné vrátit jí špetku vážnosti. Proto jako kandidáta pro příští kolo navrhuji, prosím fanfáry a bílé holubice, Chrise Sawyera. Je to zbytečné, ale jen pro úplnost: Chris Sawyer je skotský programátor, herní vývojář a nejspíše i démon (míru!) stojící za hrami Transport Tycoon a Transport Tycoon DeLuxe. Jde o strategické hry, ve kterých hráč dostává pod ruku začínající dopravní… celý článek »