3 hry, které vás zachrání při střevní chřipce

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Přichází nečekána, nezvána, útočí ovšem o to silněji! Připoutá vás ke kýbli a k porcelánové míse, s krátkými přestávkami na postel či gauč. Ovšem frajeři si i uprostřed přívalových vln a střevních bouří najdou čas na nějaké ty staré hry. Ovšem s výběrem je třeba postupovat opatrně. V první řadě je třeba vyloučit hry, ve kterých se objevuje jídlo. Kupříkladu takový "Pizza tycoon" by se mohl ukázat jako naprosto fatální.

Dále škrtněme hry vyžadující neustálou hráčovu pozornost. Battleground ve World of Warcraft je zcela mimo mísu, pokud tedy nechcete mít mimo mísu i jiné věci. Popř. je možné hrát podobné kusy ve vaně a s notebookem, ovšem to je opravdu jen pro silné jedince!

A co tedy hrát můžeme? Opět jsem se odvážně vydal tam, kam se ještě nikdo nevydal a vybral jsem tři starší hry vhodné pro zklidnění nemocí ztrápené mysli. Jde o kusy, jejichž hraní vás dostatečně zaměstná a odvede myšlenky jiným směrem, ale zároveň o hry, které nevyžadují neustálou pozornost a umožňují tedy v mezičase provozování obřadů u porcelánového oltáře. Na druhou stranu, hra vaši pozornost tu a tam potřebuje, takže se jen tak nenecháte zlákat zdánlivým pohodlím tichého trpění ve stabilizované poloze.

Transport Tycoon

Ztělesnění relaxace a odpočinku, která vás dokáže i přes totální neačknost naprosto pohltit. Mozek zaměstnaný dopravními problémy mezi Vidlákovem a Prasečákovem nemá čas řešit neklidný vnitřek těla. A co víc, prostoje způsobené tělesnými pochody jsou vítány, dobře rozjeté impérium vydělává, i když vy házíte šavle. Kapitalistův sen!

SimCity 2000

Druhý doporučený kus. A velmi poučný, s akutními střevními problémy získáte zcela nový pohled na budování vodovodní sítě. Hned jste simíkům o něco blíže. Pokud město dobře rozjedete, návrat z WC je vždy okamžikem radosti a překvapení. Tu přibyl nový baráček, tu vám pěkne jezdí autíčka, tu vám po městě skotačí hurikán. A hurikán je přeci téma večera!

Doom

Poslední záchrana. Nepomáhá-li mír a relaxace, je vhodné v zájmu rychlého a totálního pročištění trochu zvednout tlak a adrenalin. IDDQD a motorová pila jsou tou pravou vzpruhou v pět ráno, kdy samou únavou nemůžete pomalu ani sedět. V případě akutních potíží stačí zaběhnout někam za roh, šmejd z vesmíru většinou po úrovních příliš nevandruje a i kdyby, tak co, máte nesmrtelnost!

Nezbývá než popřát: have fun!

Btw. TRUE STORY!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"3 hry, které vás zachrání při střevní chřipce"

 • Virus_3000 napsal:

  :D Pobavilo… brutální. Obzvlášť popis SimCity (opravdu tě při tom „trůnění“ napadá, jak zlepšit vodovodní síť ve svém městečku???).

  A že silný nátury můžou pařit ve vaně? Mno nevim nevim… chudák notes. Ono by mohlo jedno to „prd-šplouch“ nepěkně ohodit notes zespoda. xD

  A ještě pár tipů – klasický tahovky: Jagged Alliance, Fallout… tam tě taky nechají žít, když už musíš… ;)

 • Sledge (admin) napsal:

  @Virus_3000: No jasně, že na tu vanu to chce některý z ultraodolných notebooků! :)) Tahovky jsou právě zákeřný, viz třetí odstavec :)

 • Liso1 napsal:

  no myslím že ohľadom vodovodnej siete by nebola na škodu hra Pipe Mania a vžite do situácie: „Ak nestihnem mám to tu späť“.

 • mylan napsal:

  Transport Tycoon je moja istota v akejkoľvek chorobe + OpenTTD mám v kategórii hier, ktoré sa dajú hrať roky! Človek si tak pomaličky buduje svoje obrovské impérium http://goo.gl/AeOf :)

 • Sledge (admin) napsal:

  @mylan: Máš naprostou pravdu, OpenTTD je záchrana vždycky. Když už se člověk nemůže ani hnout, lehne na gauč, hodí notebook na břicho a jede se. A nemusí jít jen o nemoci, stačí kocoviny, že :) A screenshot parádní, to máš takhle zastavěnou celou mapu? :)

 • mylan napsal:

  No takmer celú . Hrám to tak raz za 2 mesiace, otvorím, poobzerám, pridám nejakú železnicu, vlak a zase na 2 mesiace zatvorím. :) Je to scenario z originálnej hry „West Country 90201“ – takže dosť malá mapa. Tu je save ak si chceš pozrieť všetko http://chod.sk/aiqs2 (používam newGrf na budovy, nejaký japanese pack).

 • Neny napsal:

  Sledge, ale máš Ty zážitky s hrama opravdu ORIGINÁLNÍ ! :-) :-) :-)

 • nut napsal:

  Teda Doom jako lék na sračku, to bych nedoporučoval, ale z vlastní mísy to ozkoušené nemám, tak nechci soudit.

  K léčení střev se skvěle hodí klasika ze ZX Spectra a zároveň jedna z her, jejíž dohrání považuji za vrchol ve své pařanské kariéře – Fantastic Voyage

 • Neny napsal:

  DOOM je lék, já bych ho doporučil stejně jako to dělá Sledge ! :-))))

 • KillDalos napsal:

  Hezyk jsem se zasmál. :D

  Pokud bych měl mluvit za sebe a z mých her tak jednoznačně Zelda: Ocarina of Time, Super Mario 64 a Pokemon Stadium

  A správně. Mám N64 :D

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle