Resuscitace křemíkového odpadu

Jen si nemyslete, já nezahálím! Čím méně toho napíšu, tím více toho "navrtám" :) Konečně jsem naházel na hromadu veškerý PC šrot, který se v bytě nashromáždil za poslední rok. Něco jsem dokonce nechal dovézt až z dalekých západních čech! Výsledkem je mumraj plechů, kabelů, křemíku a prachu. Ten by se měl proměnit ve tři funkční stroje na jedné straně a hromádku nefunkčního haraburdí na straně druhé.

A jaké staré poklady můj obývák tedy skrývá?

Inu, nejde o žádné skvosty nebo raritky. Ale jako stroje na staré hry poslouží dobře!

1) AMD K6-2/333MHz, 128MB RAM, 2GB HDD, S3 Trio 2MB. Potvoře se zprvu nechtělo, pípala, prskala a nechtěla naběhnout. Stačilo ale očistit kontakty na kartách a ramkách, pořádně přitlačit a žhavíme! Mrzí mě grafická karta. Původně jsem plánoval slušivou ATI Rage 128, ale ta se bohužel dávno odebrala do věčných lovišť. Pár podobných karet naštěstí v záloze mám, ale v bývalé domovině. Nu což, S3 zatím postačí. Stejně tak disk je provizorium, 2GB je na mašinu tohoto kalibru ukrutně málo!

386DX/40

2) Intel Pentium 166MMX, 32MB RAM, 2GB HDD, Voodoo Rush. Tak na tenhle stroječek se plánuju soustředit nejvíc! Zatím mi v tom brání skříň. Voodoo Rush je potvora dlouhá a do klasické AT skříně se kvůli šachtám na disky prostě nevejde. Měl bych po ruce i klasické Voodoo plus nějakou tu S3, ale tahle kombinace trpí značnou degradací signálu a obraz vypadá příšerně rozplizle. Normální to asi není, nevzpomínám si, že by to moje stará Voodoo dělala taky. Patrně bude na vině zbytečně dlouhý propojovací kabel.

3) 386DX/40MHz, 16 (!) MB RAM, 402MB HDD, Trident 512kB, 5.25" disketovka ;). Stařešina! V podstatě kompletní, jen mám problémy s rozchozením zvukové karty. Bůhví, co dělám špatně. Klasickým neduhem je špatná baterka, takže při každém startu se musí v setupu BIOSu nastavovat vše znovu. Což je pakárna třeba u disku, protože setup ještě nemá autodetekční utilitu.

A co vy? Tako pod postelí schováváte podobný šrot a doufáte, že na to přítelkyně / manželka nepřijde? ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

  • | Kategorie: PC 

Komentáře k:
"Resuscitace křemíkového odpadu"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1 552 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Hrnek plecháč 35DISKETAHrnek plecháč 35DISKETA 222 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle