Ne tak rychle na to Voodoo!

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

V nedávné šortce Darovanému 3DFX Voodoo na obraz nekoukej jste se mnou mohli sdílet zoufalství nad nefunkčním 3D akcelerátorem 3dfx Voodoo, nyní se mnou tedy sdílejte radost! Nakonec se totiž ukázalo, že darovaný Diamond Monster 3D je, až na ohnuté piny, úplně v pohodě, a že problém tkví v rychlosti testovací sestavy.

Ne tak rychle na to Voodoo!

Jakmile je zapojen v něčem vhodnějším, konkrétně v PC s procesorem Intel Pentium 200 MMX, je vše na 99% v pořádku. To jedno procento jsem odečetl za občasné probliknutí podivných obrazových artefaktů, nicméně je to natolik vzácné, že to užitné hodnotě karty neubírá. Ostatně zvládla 12 hodin v kuse na Maker Faire.

No a protože mám postavený ideální testovací stroj, prohnal jsem elektrony skrz všechny 3Dfx Voodoo 1 a 3dfx Voodoo 2, co mám uložené v krabici. Výsledky jsou nadmíru uspokojující. Všechny tři Voodoo jedničky, z nichž dvě jsou Diamond Monster 3D, fungují, a stejně jsou na tom Voodoo 2ky (jeden Diamond a jeden Creative). To dělá celkem šest klasických a prudce použitelných 3dfx karet.

Otestoval jsem i příbuzné jednoplacky, tedy dva kousky Voodoo Rush a jednu Voodoo Banshee (Creative 3D Blaster Banshee). Banshee kvílí bez zaškobrtnutí, ale jedna Voodoo Rush bohužel vyhnila, ve 2D zobrazuje rozsypaně a do 3D se nepřepne. Naštěstí jde o běžný model s 2D čipem AT25, ten druhý kousek s Macronix MX86251, který je sice ve 2D slabší, ale celkově vzácnější, frčí.

Na dně krabice zbývají tři Voodoo 3, z nichž jednu jsem ještě nedávno používal, a ty dvě PCI trojky, ty radši testovat nebudu, zůstanu přesvědčen, že prostě fungují, je to můj důchodový pilíř! ;)

Ne tak rychle na to Voodoo!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle