Krabice: Stonekeep

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Na četná přání (byla minimálně dvě) pokračuji v seriálu o starých krabicovkách. Tentokrát se mrkneme na chodbičkárnu Stonekeep.

stonekeep_13

Jak už jsem naťukl minule, kartonové boxy počítačových her experimentovaly nejen s velikostí a obsahem, ale také s tvarem. Ne každý box byl pravidelným rovnoběžnostěnem. Například krabice krokovacího dungeonu Stonekeep je vyvedena coby mramorový náhrobek.

A není to jen tvar, čím Stonekeep v regálu na první pohled zaujme. Druhým prvkem, který se dožaduje vaší pozornosti, je hologram na předku krabice. Z jistého úhlu jde jen o kostlivce na lesklém pozadí. Otočíme-li ovšem krabici trochu bokem a máme-li dostatek světla, uzříme temnou kobku a v ní kostlivce druhého, osvětleného mihotavým plamenem dohasínající lucerny. Pokusil jsem se celý efekt zachytit na videu:

Další zajímavostí krabice je odnímatelná spodní část. Pravděpodobně je to takto řešené proto, že ona spodní část mohla mít v různých verzích balení různé rozměry - lze dohledat obrázky, kdy je tato část ve formě masivnějšího stojanu. V mé verzi je to jen takový kartónový obal.

stonekeep_01 stonekeep_02 stonekeep_03

Doporučené hardwarové požadavky jsou jako obvykle krvavé. Pentium a SVGA? Kradu snad? Však ona to moje 486DX5@150MHz s 64MB RAM a grafickou kartou STB Lightspeed 128 zvládne s přehledem!

stonekeep_04

"Interplay brings its most electrifying epic from the computer screen into your mind, body and soul," povídají na krabici. "By gamers, for gamers," dodávají. Nesmí chybět obrázek s drakem a kostlivcem. A protože je grafika až neuvěřitelná, je lépe screenshoty doprovodit ujištěním: "Actual IBM screenshots."

stonekeep_05stonekeep_14stonekeep_15

Výzvu "Please recycle" doufám nikdo neuposlechne. A pokud ano, nechť mu pařáty odpadnou a šourek ať změní se v pichlavého ježka!

stonekeep_06

Všechny skutečně důležité kousky jsou zakleté v krabici, která trochu připomíná facehuggera.

stonekeep_07

Letáky, mapy a manuály se tentokrát nekonají. Kdo ví, možná něco z toho v krabici původně bylo a předchozí majitel tím zatopil v krbu. Důležité je, že knížka Thera Awakening, která uvozuje příběh hry samotné, zůstala. Celých 126 stránek fantasy čtení s doprovodnými ilustracemi. Opravdu vám ty krabicovky u nových her nechybí?
stonekeep_08stonekeep_11 stonekeep_12

A dostáváme se k datovému nosiči. Jedno CD, jewelcase a krátký manuál. Ten je sice sympatický a podobně jako knížka ilustrovaný, leč raději bych listoval něčím plnotučným ve formátu A5.

stonekeep_09 stonekeep_10

Hotovo! Je to o poznání méně opulentní záležitost, než byl minulý Betrayal at Krondor, na druhou stranu knížka je perfektní doplněk a blyštivý hologram taktéž není k zahození. S tím manuálem si nejsem jistý - byl balení, nebo nebyl? Reklamní letáky a výzvy k registraci o produktu vem čert.

Příště se buď podíváme na další dungeon (nemůžu za to, že mají tak sexy balení!), nebo ještě lépe, pokud všechno dobře půjde, na simulátor letadel z první světové války. Název neprozradím, ale Red Baron to není. Bohužel :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Krabice: Stonekeep"

 • Wolf napsal:

  Ahoj pane,

  Stonekeep je parádní, hlavně ze začátku řádně tuhý a místy (vílí jeskyně) dobře ujetý dungeon, dobrá volba! Nedávno jsem jej znova dojel.

  Buď máš nekompletní balení, nebo jinou edici, já nemám teda ten spodní odnímatelný kartón a krabice uvnitř vypadá také jinak + tedy manuál bokem.

  Však koukni na mojí verzi na http://www.oldgames.sk/images/collections/Shark/ALL49.JPG

  Teda je to pod Sharkem, ale kdysi mi to prodal :)

  Hmm ,letecký simulátor říkáš, hmm RED BARON to není, hmmm, co by to tak mohlo být..?

  Díval jses už dneska do schránky? ;-)

  • Sledge (admin) napsal:

   A v jewelcase s CD malý manuál nemáš? Pokud ne, asi v mym připadě opravdu půjde o jinou edici…

   Do schránky mrknu, už se nemůžu dočkat! :)

   • Wolf napsal:

    Jo tak to si teď nejsem jistý, ale myslím že tam je jen obrázek kostrouna a nic více.Koukám ještě že ty máš tu knihu vázanou ve tvrdé vazbě?
    Já to mám spíše jako paperback, ale vzhledem k počtu stránek to má docela tlustý hřbet.

    Možná je to rozdíl UK / USA verze.

 • Wolf napsal:

  Ještě bych snad mohl dodat, že svým komentářem – fotkou mé verze, jsem Tě nechtěl nasrat :P

 • Wolf napsal:

  Tak vida ho, je to tam, dawn patrol, doufám že se tomu po cestě nic nestalo?
  Já to hrál, není to špatné, ale pozdější mise jsou pěkně tuhé a k zemi jsem šel hned.
  Doporučuji nainstalovat verzi že stránek DJe – tu co podporuje multiplayer, jede to pak v lepší grafice.
  Njoy! A díky.

 • lucky devil napsal:

  „Doporučené hardwarové požadavky jsou jako obvykle krvavé. Pentium a SVGA? Kradu snad? Však ona to moje 486DX5@150MHz s 64MB RAM a grafickou kartou STB Lightspeed 128 zvládne s přehledem!“
  Tak todle mě rozsekalo. Supr hláška :-) Ten Red Baron by nebyl špatnej, že by Indiana Jones?

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle