Krabice: Red Baron

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

V minulém retro unboxingu jsem se hrabal v krabici Dawn Patrol, což je simulátor letadel z první světové války. Dneska se mrkneme na hru Red Baron, což je... inu, simulátor letadel z první světové války. To se báječně hodí, protože můžu krásně navázat.

Tentokrát nepůjde o verzi pro PC, alébrž pro Amigu, protože krabice je prostě krabice. Už takhle se to blbě shání, ještě, abych si vybíral!

Jak se můžete přesvědčit na fotografiích, hlavní poznávací znamení leteckých simulátorů z první světové, tedy Manfrédův trojplošník Fokker Dr.I, nechybí ani tentokrát. A vsadím svou dobrou pověst, že druhé letadlo, které se hořící řítí vstříc úrodné půdě, je opět S.E.5a. Zajímavé je srovnání s krabicí Dawn Patrol - obě hlavní letadla si prohodila role, červený trojplošník je u Red Barona (celkem logicky) dominantnější, ovšem na obou krabicích je to anglán, co v plamenech letí k zemi. To je pech.

Combat Intelligence Modeled After Actual World War I Aces!

red-baron-box-0-01

Zadní část krabice nám v několika krátkých odstavcích prozradí, proč máme na ty zlý střílet tentokrát, dále nabídne hrst screenshotů, dobových fotografií a shrnutí hlavních technických fíčur. Trochu bizarní je fotka Damona Slye, spoluzakladatele vývojářského studia Dynamix, které má Red Barona na svědomí. Damon na obrázku vypadá trochu nablble, jako každý geek, co se snaží tvářit jako James Bond.

red-baron-box-0-02red-baron-box-1-02

Čas opatrně posunout kartóny kýženými směry a podívat se na tu parádu uvnitř. Trojice disket, reference guide, poctivý manuál a, tady pozor, trojice parádních map! Zrovna mapy mi u Dawn Patrol citelně chyběly, s nimi by šlo o balení naprosto bezchybné. Tak mě napadá, že co se mě týče, jsou mapy to jediné důležité, zbytek je taková zbytečná bižuterie ;)

red-baron-box-01red-baron-box-02

Dvousetstránkový manuál je na jednotku s hvězdičkou. Nejprve na několika desítkách stránek detailně popisuje vývoj prvních leteckých konfliktů, a to včetně fotografií, map a nákresů, aby dále připojil detailní ilustrace jednotlivých letadel a nakonec informační nálož dorazil popisem hry samotné.

A s tím detailním popisem opravdu nežertuji, jsou tu náčrtky typických taktik a manévrů, stať o evoluci letadel, profily pilotů, podrobné specifikace letadel, texty o skutečných historických misích apod. Paráda.

red-baron-box-03 red-baron-box-04 red-baron-box-05 red-baron-box-06 red-baron-box-07 red-baron-box-08 red-baron-box-09 red-baron-box-10red-baron-box-1-01

Hardwarové nároky jsou poměrně skromné, hra poběží i na základní Amize s 1MB paměti, ovšem pro optimální herní zážitek je doporučen stroj s 14 MHz procesorem a Fast RAM. Což znamená, že moje Amiga 600 s ACA630 (Motorola 68030 / 25MHz) si Rudého Barona vyloženě povodí, ha!

red-baron-box-1-04red-baron-box-1-03

Nesmí chybět cheatsheet nezbytný pro pomalejší piloty.

red-baron-box-11

No a nakonec mapy! Jde celkem o tři listy, ovšem oboustranné, k dispozici tak máte šest krásných (a krásně zbytečných) map! Škoda, že je jeden ze svitků zaprasen kroužkem od hrnku s kávou... nebo že by šlo o úmysl a takový malý žertík výrobce? Kdo ví, odpoví.

red-baron-box-12 red-baron-box-13

Co se finálního srovnání s krabicí Dawn Patrol týče, je to jasná plichta. Red Baron má sice mapy, ale Dawn Patrol má knížku o Manfrédovi. Kdyby se to spojilo, je to dokonalé :)

I can't say how much it hit me to be sitting up there, a couple of miles high, looking down on the battlefield, in fact, on four or five battlefields, and sweeping them all in one glorious bird's-eye view.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Krabice: Red Baron"

  • krupkaj napsal:

    Jeste ti chybi Knights of the Sky :)

  • Pavel napsal:

    Páni, ten návod je teda moc pěkně udělaný. Tolik materiálu… tohle mi v dnešních krabičkách chybí. Člověk je rád, že tam má vůbec DVD a ne jen steam key. Návod je přiložen v elektronické podobě a jediný dodatečný materiál je reklamní letáček od distributora. :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Hrnek porcelán ROGUE-HACKHrnek porcelán ROGUE-HACK 286 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle