Krabice: Full Throttle

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

15 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

When I'm on the road, I'm indestructible.

Adventura Full Throttle může být z pohledu ortodoxního fanouška žánru poněkud malomocná, a to kvůli relativně krátké herní době, akčním sekvencím a nekomplikovaným hádankám, nicméně já osobně jí prostě žeru. Skvělý příběh, prvotřídní animace, bezkonkurenční dabing, a navíc - rock'n'roll a motorky! (Coby mladý chlapec jsem se zařekl, že až budu velký, pořídím si obrovského choppera s akutní otravou chromem. Vzhledem k tomu, že už jsem překročil třicítku, motorku nemám, a navíc mám z motorek strach, nezbývá než konstatovat, že mému dospívajícímu já by ze mě bylo pěkně na blití.)

Lucas Arts se v roce 1995 znovu překonali a nabídli lačnému publiku adventuru přinášející takřka filmový zážitek. Což mně tehdy mohlo být dost putna, protože jsem neměl ani CD-ROM, ani zvukovku, a nejspíš ani stroj, který by Full Throttle spustil. A už vůbec jsem si nemohl dovolit koupit originální krabici. To až teď, po letech...

full-throttle-10

A heavy metal adventure by Tim Schafer. Limited edition! Motorcycles. Mayhem. Murder. Chain Saws! Od prvního letmého pohledu na krabici je jasné, že tentokrát nepůjde o o legrační piráty či tkalcovské stavy. Naopak! Láďa Ben nosí ve svym srdci příběh černej, jako krtci, plnej zrady, krve, pěstí, závisti a nenávisti. Jeho příběh je tak krutej, že je ze všech nejkrutější...

full-throttle-11

Krabice je hlídaná stormtroopery. Nebojte, to se ani nepomíchaly roviny bytí, ani neprolnuly paralelní reality, a nejspíš ani nikdo nezkřížil paprsky. To jen LucasArts otravují s hvězdnými válkami, kde můžou. Tak se na to mrkneme hned, ať to máme z krku.

full-throttle-12full-throttle-20

The Adventurer byl magazín, který vydávala společnost LucasArts mezi léty 1990 a 1996. Tento reklamní plátek sloužil k propagaci produktů - a to jak her samotných, tak i nezbytných serepetiček okolo, jako jsou figurky, trička, hrnky, kšiltovky, hračky, filmy atd. Např. legendární Indyho klobouk, The Classic Indy Fedora, byl k zakoupení za 85 dolarů. A sada vysílaček ve tvaru helmy stormtroopera vás vyšla na dolarů dvacet. Jů, a oni jsou to i X-Wing hodinky s hologramem....

full-throttle-18full-throttle-19full-throttle-17

Přejděme na kompletní obsah krabice. Jak vidíte, tradiční a veskrze zbytečná výstelka v podobě papírových letáků nechybí.

full-throttle-25full-throttle-09

Oranžový leták informuje o úskalích instalace, leták s anketou láká na výhry hodnotných cen (říkal tu někdo X-wing hodinky s hologramem?!) a reference guide vás seznámí s ovládáním a nastavením. Jako bonus je přítomný The mini official player's guide, který byl v očích vydavatele natolik hodnotný, že jej bylo nezbytné deklarovat lesklou samolepkou na krabici.

full-throttle-08full-throttle-15 full-throttle-14

Přitom je player's guide pouhým ukecaným návodem na úvodní část hry, nic víc, nic míň. Aspoň, že je v něm i pár obrázků. A taky reklam na hvězdné války! Hráči s inteligencí kočky domácí po lobotomii si mohou objednat návod kompletní, pokyny naleznou na poslední straně.

full-throttle-21

Ale dost bylo papíru, přejděme k blyštivým vnitřkům! Placka je placatá, obal CDčka je barevný, plast plastický... moment, zpět k papíru, kde je hergot manuál? Že bych ho ke hře nedostal...

full-throttle-22

...jo ták, on je tu coby booklet, tedy rozkládací leporelo v obalu kompaktního disku! Mno, sice má všehovšudy 13 listů, ale lepší, než chilli papričkou do oka. A má hezký font. A barvy.

full-throttle-23 full-throttle-24

Na další fotografii si můžete prohlédnou již zmíněnou lesklou samolepku. Což o to, blyští se náramně, a logo gangu Polecats je též vyvedené zdařile, ale tolik sraní kvůli návodu na prvních 5 minut hry? Viděl bych to na upocené vítězství nějakého joudy z marketingu. "Hele, o hru nejde, hlavně tam musíme někde mít nápis Limited Edition!"

full-throttle-26 full-throttle-27

Následují mé oblíbené minimální požadavky. Full Throttle schramstne vaší 486ku s 33MHz čistého výkonu jako nic. Jako zákusek slupne 8MB operační paměti, a coby aperitiv mu báječně poslouží double speed CD-ROM mechanika. Megabyte místa na pevném disku je taková mentolka na trávení. A celé to zapije multimediálním koktejlem namíchaným ze zvukové a VGA karty.

full-throttle-28 full-throttle-29

A to je vše, přátelé. Krabici hodnotím osmi z deseti propocených kožených bund. Je to celé pěkné, ale blyštivá samolepka lákající na nic je fiaskem, a manuál prostě musí být velký, propracovaný, ideálně s mapou! Booklet to nezachrání.

Na závěr doporučím trochu relaxační hudby v podobě hitu od The Gone Jackals - Born Bad. Ano, to je ta pecka, co hraje v intru.

When I think of Maureen I think of two things: asphalt... and trouble.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Hrnek porcelán LANPARTY'94Hrnek porcelán LANPARTY'94 286 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle