Fallout 3, New Vegas a 4, pokračujeme v toxickém tempu

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

16 patronů přispívá částkou 1944 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Minule jsem slíbil, že oprášíme nahrávky Falloutu. Nebudeme čekat na Vánoce v nukleární zimě. Pokud inklinujete k Jazzu nebo Blues, budete mít zážitek o to příjemnější. A když ne, třeba si nějakou pecku oblíbíte. Fallout 3, New Vegas a 4 nabízejí desítky zajímavých hudebních pokladů. Jak už jsem napsal minule, kromě toho mají v zásobě rádia, která v případě nouze poslouží jako fantastické aranžmá.

Fallout 3, New Vegas a 4, pokračujeme v toxickém tempu

I Don´t Want to Set the Word on Fire - The Ink Spots (Fallout 3) - Mohla by to být hymna hasičů. Staří známí jsou opět ve formě. Krásná slova této skladby jsou tak romantická a pozitivní, že to funguje i na cyniky. Což mohu potvrdit...

Swing Doors - Allan Gray (Fallout 3) - Roztančena veselohra v rytmu Swingu. Stačí pár nástrojů a zrodí se chytlavá melodie. Nevím, jak vy, ale když slyším saxofon, mám chuť si jeden pořídit.

Megaton (Fallout 3) - Třetí díl je kvalitní hrou, i když není tak dobrý jako jednička, dvojka nebo New Vegas. Možná jsem jen nepochopil záměr, ale dát do hry jen jedno větší město, byla chyba. I proto jsem skladbu Megaton dal na svůj seznam. Vazba na westerny je znát. Když jdete po prašné cestě směrem k centru, nemůžete si přát nic lepšího. Vlastně jedno přání mít budete, abyste nebyli na místě při explozi.

Main Title (Fallout: New Vegas) - Song z hlavního menu je o kousek grandióznější než ten ve trojce (můj názor), gradace mi dost připomíná způsob, jakým to dělala MAFIA. Tento pocit mám i u dalších skladeb.

The Courier Walks Softly (Fallout: New Vegas) - Smutná ale geniální muzika. Nemá to v doručovací službě těžké pouze Michail Strogov nebo posádka zelené lodi Planet Express. Ostatně, řeholi kurýrů jsme poznali při hraní New Vegas všichni. Fakt to není med.

Lazy Day Blues - Bert Weedon (Fallout: New Vegas) - Tohle je absolutní kombinace skvělé nálady a cestovaní kamkoliv chcete. Flétna dominantně dává najevo smysl celé písničky, která následně uteče jako voda z Hooverovy přehrady.

Polka de Salon Op. 7 - Bedřich Smetana (Fallout 4) - V tom nepřeberném množství hudby jsem si nemohl vybrat jednoho zástupce (zatím) posledního dílu, jenž patří do radioaktivní rodiny. Trochu alibistický jsem zde dal slavného skladatele z Litomyšle. Kromě toho jsou naše články v mateřském jazyce, takže je to v naprostém souladu.


Dodatek Sledge:
Jako obvykle bych do Stephanova výběru rád vlítnul a doplnil své oblíbené akustické chuťovky... ale nemohu! Při hraní všech nových Falloutů jsem drtivou většinu času vsázel na poslech rádií a pochmurný ambientní soundtrack mi z větší části unikal. Tak snad jen No Rest for These Bones s jeho úsporným užitím nástrojů, od klavíru, přes housle až po kytaru. Mimochodem - skladba mi v prvních minutách připomíná menu hudbu z Return to Castle Wolfenstein. I tak do toho ale zamíchám dvě skladby z FNV rádií - skvostnou Big Iron, která se mi coby NCR rangerovi prostě neoposlouchá, a pak zhusta nenáviděnou Johny Guitar. Ten song nemá nikdo rád, ale při jeho poslechu nelze na New Vegas nevzpomenout.

Fallout 3, New Vegas a 4, pokračujeme v toxickém tempu Fallout 3, New Vegas a 4, pokračujeme v toxickém tempu

Autor: Stephano

Hráč, milovník zvířat, hudby, psaní čtení, jazyků, černého humoru, sladkostí, vědy, deskovek, hry na kytaru, fílmů, seriálu, umění, historie, jídla, sportů... Empatický a cynicky perfekcionista s absolutním sluchem a velmi dobrou pamětí. Mezi mé nedostatky patří někdy velká přecitlivělost a roztržitost. :) O hrách píšu od roku 2006. Hraji vše, až na horory. Mezí mé nejoblíbenější hry patří MAFIA, Vietcong, a série Borderlands, Diablo, Total War, Zaklínač, Star Wars, TES, NFS, Hitman, Football Manager a spousta dalších. Jako fyzicky handicapovaný hráč se zajímám o technologie pro lidi s vadami. Zaměřuji se také na hráče s psychickými nemocemi, protože sám mám kvůli poškození mozku od narození panickou poruchu. Celoživotní PCčkář (od šesti let), který si po třicítce pořídil Switch Oled. Nedávno jsem založil Podcast/Vidcast Lenochodím tempem, kde se bavím o hrách a všech tématech kolem nás. :) Občas podpořím (nejen) herní projekty

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Hrnek porcelán Hrnek porcelán "Svatý grál" IDDQD 286 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle