Fallout 1, část osmá – Brotherhood of Steel

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Skutečně mnoho tělních tekutin různých barev a konzistencí vsáklo se do radioaktivního prachu od chvíle, kdy se tu objevil poslední zápisek z Falloutího deníku. Patřičná část byla poctivě odehrána, leč nedostatek času a koncentrace způsobil, že nebyla proměněna ve více či méně souvislý text. Následkem čehož bude tento příspěvek vyloženě odfláknutý, protože paměť mi v důsledku dlouhodobého spánkového strádání selhává a poznámky jsou naškrábány tak, že je klidně mohl psát radškorpión jedovým ostnem.

Fallout 1, část osmá – Brotherhood of Steel

Ale nevadí, beztak šlo jen o návštěvu Brotherhood of Steel, kterýžto spolek odjakživa nechovám v lásce. A to ani v jedné z variant, tzn. východní a západní frakci. Na jedné straně tajnůstkáři, co si pro sebe syslí ztracené technologické poklady téměř zaniklé civilizace, na straně druhé trapně kladní švarní rytíři, co bez bázně a hany čistí pustinu od mutantů a dalšího neřádstva. A povýšení jsou v obou případech.

Tak tedy zpět do chmurného světa, kde dvouhlavé krávy dojí zářící nuka colu. Písař (scribe) Cabbot hlídající vstupní bránu do podzemního bunkru BoS mě konečně pouští dovnitř, informace a předměty, které sebou vleču z The Glow, konečně obměkčily jeho prostou mysl. Ukazuje se, že techfetišisti obývají noru ne nepodobnou mému rodnému Vaultu, jen té rytířské symboliky je podstatně víc. Co si o sobě proboha myslej?

Fallout 1, část osmá – Brotherhood of Steel

První mluvící hlava, na kterou jsem v ocelovém sklepení narazil, je vrchní paladin Rhombus. Očekával jsem poctivé a předlouhé zápolení na poli smysluplné diskuze, bohužel Rhombus jest člověkem značně prchlivým, stačila jedna nevhodně žertovná replika a dál se se mnou odmítl bavit. Však říkám, že jsou to všechno náfukové! Šupáci.

Fallout 1, část osmá – Brotherhood of Steel

Ale najdou se i výjimky. Trenér Talus plně docenil mé mnohé zásluhy v čištění pustiny od degenerovaného svinstva, zvláště se mu líbila záchrana člena BoS v Hubu. A co že dostal pan Hodný za odměnu? Chromovaný Power Armor! It's time to kick ass and chew bubblegum.

Level 10.

Fallout 1, část osmá – Brotherhood of Steel

Ve čtvrtém patře ocelového bunkru se setkávám s generálem Maxsonem. Jde o muže činu, který se připravuje na náročný boj, kdesi v horách tuší silnou a nepřemožitelnou armádu. Jeho obavy potvrzuji a dodávám, že na základě mých informací jde vyloženě o chuťovku, tedy armádu supermutantů. Můj další úkol je jasný, proskautit situaci a podat podrobné hlášení. To samé po mně chce rada starších, která se sice do boje nehrne a Maxsona označuje za příliš horlivého, ovšem aktuální informace by ocenila. A jelikož po mě eliminaci supermutantů chce i Předák rodného Vaultu, je myslím jasné, kam mě hra tlačí.

Fallout 1, část osmá – Brotherhood of Steel Fallout 1, část osmá – Brotherhood of Steel

No jo, ale kudy do toho? Na mapě mám jedinou nenavštívenou lokaci, a to Boneyard. Ten je ovšem přesně na opačné straně, než zatím neobjevená Mariposa Military Base. Takže co. Vydat se naslepo hledat základnu? Nebo zkusit vyzvědět potřebné info v Boneyard? Radu od zkušených veteránů ocením ;) Nechce se mi se záchranou světa příliš otálet, tuším, že by se mohly stát zlé věci.

Každopádně ve zbytku bunkru Brotherhood of Steel jsem nenašel nic moc zajímavého. Doktor mě zbavil kožních chorob a povyprávěl o historii bratrstva, kterou dále rozvedla místní holohlavá knihovnice, ale upřímně řečeno, raději bych dějinné události tvořil, než je jen studoval. Tak tedy zpět na povrch, honit vodu ve fešáckém novém brnění.

P.S. Co se palné síly týče, stále spoléhám na třaskavou .223 jednoručku. To jsem zvědav, jak dobře se osvědčí tváří v tvář ultimátní hrozbě.

Fallout 1, část osmá – Brotherhood of Steel

 

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Fallout 1, část osmá – Brotherhood of Steel"

 • Pentium napsal:

  Už jsem si říkal, že to nějak trvá, ty zápisky. Jenom když jsi vyjádřil svůj postoj k tomu bratrstvu, já jsem ho měl vždycky naopak rád, alespoň tu západni frakci, snad až na ten jejich polonáboženský fanatismus. Je to snaha o záchranu a využití toho nejlepšího, co předválečná civlizace vyprodukovala. A povýšenost? Jasně že, proč sakra ne? Elitářství? Arogance? Možná, ale oprávněné. Vidím tam mnoho paralel se současným světem, kdy se po naší vyspělé civilizaci tak nějak implicitně chce, abychom zarchránili např. co nejvíc exponenciálně se množících negramotných n***ů v Africe před nimi samými, co nesečtou ani dva zlomky, ale kdejaký batole tam střílí z kulometu v kmenových válkách. O našich nově příchozích vysmátých muslimských sousedech vysávajících vymoženosti našeho světa asi netřeba psát nic. Skoro by stačilo, aby bouchnul Temelín, a bude to skoro dokonalá postnukleární pustina. Stačí, jsem se jenom trochu vyblil. Dofám, že nebudeš mít problém s úklidem.

  • Rudy napsal:

   Asi by jsi měl občas vstát od PC a jít se podívat do skutečného světa, aby jsi nemlel takovýhle hovadiny.

   • Pentium napsal:

    Uhh, pan cestovatel mě setřel. Nepochybně vaše turiststvo prolezlo svět křížem krážem, zdolalo nejvyšší vrchol, pohladilo si extremofily na dně Mariánského příkopu na jeden nádech, přelezlo Saharu po kolenou a překlusalo Sibiř nahato do půli těla. A to ani nepočítám ty válečné zóny, ve kterých jsi chytal kulky mezi zuby, plival je nedemokratickým živlům mezi oči a vysmíval se reportérům nasazujícím tam své životy, aby se o tamním dění podělili se světem, například prostřednictvím PC (to pro chudáčky jako já). Ostatně bych podle tvojí (anti)logiky neměl mít ani tušení, kdo je to Donald Trump, protože jsem nebyl v posledním více než roce v Americe. Vlastně bych ani neměl tušit, kdo to byl Václav Havel, protože jsem ho nikdy naživo neviděl, jenom v médiích. Závěr: znalosti jsou sdělitelné – to je tak nějak základní princip vyspělosti jakékoli civilizace. BTW, je to „bys“ a „abys“, ale chápu, že ty budeš mít problémy i s něčím tak primitvním. No nic, já teda vstanu od PC a odskočím si do Sýrie pokosit pár teroristů plasmovou puškou Winchester P94 a v nalštěným Power Armoru, aby se neřeklo.

    • Rudy napsal:

     Jsi do zajisté inteligentní člověk, když jsi stvořil takový literární útvar a ještě mi pomohl s gramatikou. Škoda, že papouškuješ ty hloupé zjednodušující teze hodné jednoho ekonomického migranta z Japonska, který tak obohacuje naši kulturu. Máš na víc.

 • Sledge (admin) napsal:

  Rudy & Pentium:

  Zatim vám to tu nechám, ale jestli začnete ten OT moc rozjíždět, varuju, že celý vlákno smažu. Pokud se do sebe chcete pustit, máte určitě lepší možnosti ;)

 • Doomtrooper napsal:

  Ajajaj, copak to tady rozjizdite za debaty panove? Kazdy ma zjevne na vec vlastni nazor a to je nastesti nase svate pravo, ne vsude tomu tak je ale vsude je chleba od dvou kurkach. Ja jsem v zahranici nepomerne vice jak doma a prakticky kazdy rok v jine zemi. Nicmene si taky nemyslim ze na patriotismu v dnesni dobe je neco spatneho zvlaste kdyz dlouhodbe obyvam metropole jako Londyn a Malmo. Amerika je neco jineho a zil jsem tam dele nez dekadu abych to mohl soudit. To bych nemichal. Nicmene to je svet ve kterem zijeme a karty ktere nam byly rozdany :). Brotherhood of Steel je pro me ve Falloutu nutna presence radu a kazdeho tak trochu prisira ze se snazi kontorlovat beh sveta samozvolenou nadvladou kterou utvrzuji zeleznou pesti. Co nadelame hehe. Maji na to prostredky, technologie a silu. Asi je zbytecne se s nimi hadat o platnosti patentu ci verejnych domenach haha.. Kdyby zaniklo BoS nahradila by je jina frakce a vsechny dojednoho by utvrzovali svoji dominantni roli silou, to je to co ve Falloutu plati. Tezko by prudce liberalni komunita prezila dlouho kdyby otevrela brany mutantum a snazila se je integrovat do sveho vypracovaneho systemu. Nakracelo by tam par Super mutantu, pevne se rozkrocilo, rozhledlo kolem a prohlasilo by to za svoje. Kdo by vystoupil z rady jako prvni s namytkou by zanedlouho visel vykosten na hradbach jako exemplarni pripad… a norma by byla nastavena… atd.. Nicmene diky Sledge za pokracovani, je to nostalgie hodna cteni. Jo, BTW, jdete se podivat chlapi na PLAYER ONE READY od Speielberga, vcera jsem byl na opening night v 3D v Londyne a me to moc pobavilo. Hodne tonovano pro decka ale krasne reference starych hernich pecek, filmu a muziky naseho mladi!! Nechci hypovat ale byl jsem prijemne prekvapen :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle