Quake II – jak na tom jsou datadisky

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Před nějakou dobou jsem tu psal recenzi na Quake II, a protože pár lidí v komentářích zmínilo, že existují ještě dva neoficiální datadisky jménem Zaero a Juggernaut, rozhodl jsem se si je zahrát. Byl jsem přesvědčen, že jsem je oba už někdy v minulosti hrál, ale...


Zaero

...u Zaero jsem musel po pár prvních krocích konstatovat, že ho vidím poprvé v životě. Přesto jsem měl na některých místech malinké déjà vu. Kdo ví? Možná jsem si to někdy proklikal na YouTubu. Nevím.

Každopádně, Zaero přináší několik nových map. Mně osobně by to bohatě stačilo, ovšem tvůrci nezůstali jen u map. Překvapivě se zde vyskytují i nové zbraně a noví nepřátelé. Není toho však moc - jakýsi dinosaurus, podivný robot a bohužel i řada otravných turretů (jako by nám to už nestačilo v Ground Zero). A zbraně? Jedna odstřelovačka a jeden kulomet. Toť vše.

Quake II – jak na tom jsou datadisky

A co se týče jednotlivých map, ty jsou překvapivě docela v pohodě. Bohužel mi přišlo, že jim něco malinko chybělo. Možná nějaká zajímavá a výrazná nezapomenutelná místa, neboť většina map byla složená jen z hromady nejrůznějších chodeb. Hele, neříkám, že se sem tam nevyskytl i nějaký ten originální nápad, zajímavé prostředí nebo něco, co si získalo mou pozornost. Většinu času mi však přišlo, že to mohlo být ještě daleko lepší, kdyby se tvůrci trochu zamysleli nad tím, co vlastně tvoří, a čeho chtějí dosáhnout.

Datadisk se dá každopádně zadáčo stáhnout na moddb.cz: Zaero. Navíc, tvůrci dali přímo na Github zdarma novou verzi jménem Zaero-master, kde opravili hromady chyb: Zaero-master.


Juggernaut

Tenhle datadisk už jsem v minulosti někdy hrál, ale pro potřeby této recenze jsem si dal repete. Každopádně, tohle není ani tak datadisk, ale... co to vlastně je? Nějaké bizarní surrealistické moderní umění? Těžko říct.

Juggernaut přináší 22 nových map. Mapy jsou to popravdě dost podivné a nepopsatelné. Spousta textur vypadá tak, že je někdo na daná místa nalepil zcela náhodně a neobtěžoval se je ani zarovnat. A spousta z nich je také neobyčejně ošklivých.

Design map není nejhorší, ale často se vyskytuje copypaste, nebo taková ta comba ve stylu: prázdná místnost, chodba, prázdná místnost, chodba, prázdná místnost a další chodba.

Tvůrci se také rozhodli předělat vzhled původních nepřátel. Ehm, vypadají jako nějaké opice či co. Naštěstí ponechali jejich původní chování i zvuky, takže stejně víte, který protivník je který. Jejich reskin je nicméně totální abomination. Tu rovnou máte nějaký screenshot:

Quake II – jak na tom jsou datadisky

Paradoxně to, že je to takový bizár, vede k tomu, že je to celkem zábavné a člověka tak nějak zajímá, co potká za dalším rohem.

Jinak, já jsem původně omylem stáhl demo verzi, která obsahuje 19 map. To znamená, že přijdete o poslední tři mapy! Jakmile máte hotovou mapu 19, objeví se nápis, že tohle bylo demo a musíte zavolat tvůrcům a objednat si u nich plnou verzi. Pozoruhodné!

Já jsem si pak z Moddb stáhl plnou verzi a přetáhl soubory s mapami 20 až 22 ze složky s plnou verzí do složky s demo verzí, abych to nemusel hrát od začátku. Pak jsem tedy tyhle tři poslední mapy prošel to a hotovka. Nic zvláštního se v nich nestalo a nesly se v úplně stejném duchu jako ty všechny předchozí.

Quake II – jak na tom jsou datadisky

Juggernaut se rovněž dá zadarmo stáhnout přímo z Moddb, jak jsem naznačil v textu: Juggernaut.


No, a to by pro dnešek bylo již všechno!

Pokud jste milovníci Quake II a nemáte ho dost, tak mohu s klidným svědomím doporučit Zaero. Ovšem, co se týče Juggernautu, tak tam bych tak maximálně doporučit jen čeknout nějaká gameplay videa na YT, a tak nějak to pobrat. Třeba vás to nakonec zaujme a budete si to chtít zahrát.

Autor: Pollux

Rád hraju starší hry a pak o nich sepisuji své dojmy do textů a následně s nimi spamuju internet.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle