Will Rock – klon Serious Sama v řeckém prostředí

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

16 patronů přispívá částkou 1944 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Dobové recenze v herních časopisech často tvrdily, že Will Rock je takový slabší klon Serious Sama a vlastně... měly pravdu. Zatímco Serious Sam se odehrával v prostředích jako Egypt nebo aztécké chrámy, Will Rock se zaměřil na antické Řecko. To je dobře, protože je to prostředí, které se v akčních hrách nevyskytuje zase tak často (mimo Hexen II a Tomb Raider).

Hlavním hrdinou je Willford Rockwell (zkráceně Will Rock... odtud název hry), který studuje archeologii. Na začátku hry je příběh vyprávěn za pomocí hezkých komixových obrázků. Will odjíždí s partou archeologů a jeho přítelkyní Emmou do Řecka zkoumat nějaké vykopávky. Během toho je však přepadne organizace jménem ORA (Olympian Restoration Army), unesou Emmu a celou skupinu archeologů postřílí. Přežije jen Will.

Will se chce samozřejmě pomstít a Emmu zachránit, jenže neví jak. Tu se mu zjeví řecký bůh Prometheus a řekne mu, že jeho přítelkyni unesl bůh Zeus. Také mu předá nějaké ty nadpřirozené schopnosti. Will tedy popadne zbraň a akce může začít.

Will Rock – klon Serious Sama v řeckém prostředí

Jak už sem naznačil, je to klon Serious Sama. V podstatě celou hru jen procházíte level za levelem, arénu za arénou, chodbu za chodbou a střílíte vše, co se hne. Občas je nutno něco někde sebrat, aktivovat nějakou tu páku nebo si užít nějaký ten platforming či důmyslné pasti (např. drtiče). Pochopitelně se občas vyskytne i boss fight.

Prvotní dojem ze hry není moc příjemný, přiznávám. Když začnete hrát první level, tak si jen říkáte oh, boy... Celé to, bohužel, působí velice amatérsky. Podivné nepřirozené animace monster, zvláštní designové prvky na některých místech a tak dále.

Všechny prostory v jednotlivých mapách mi přišly obrovské. Ok, v Serious Samovi je také všechno obrovské, protože je to koneckonců hra založená na vybíjení stovek monster v arénách, takže dává smysl, že potřebujete hodně prostoru. Přesto se ve Will Rock všechno zdá nepřirozeně a neproporcionálně velikánské.

Will Rock – klon Serious Sama v řeckém prostředí

Nicméně, navzdory všem nedostatkům musím říct, že mě Will Rock docela bavil, nějakým způsobem ho mám rád a akční stránka mi přišla v rámci možností chytlavá. Navíc obsahuje řadu zajímavých nápadů a některé mise mají celkem originální design. Obecně bych řekl, že amatérský pocit ze hry je způsoben spíše různými vizuálními prvky, než něčím zásadním, co znemožňuje si hru pořádně užít.

Samozřejmě nebudu zase kecat. Občas se vyskytují i trochu vážnější problémy, jako třeba bug, kdy střílíte do bosse raketometem a rakety prochází skrz, aniž by mu dávaly damage. Některé zvuky ignorují nastavení hlasitosti a jsou nahlas pořád stejně. Takových podivností je tu bohužel víc.

Will Rock je trochu jako vesnická garážová kapela s profilem na Bandzone. Jasně, tahle kapela nikdy nebude tak dobrá jako Iron Maiden, ale má svoje kouzlo, je z ní cítit elán, nadšení a na koncertech se vždycky dobře vyblbnete. Tohle přirovnání není zase tak mimo mísu, protože se vlastně jedná o úplně první hru tohoto týmu.

Will Rock – klon Serious Sama v řeckém prostředí

Will Rock vyšel v roce 2003 a vytvořilo ho studio Saber Interactive. Docela mě překvapilo, že vydavatelem je Ubisoft. To Ubisoft hru vydal jen tak? Nijak nekontroloval obsah? Neproběhl žádný pořádný quality assurance proces?

Je to velká škoda, protože hra má podle mě celkem potenciál a stačilo by jen upravit a učesat řadu drobností, aby byla o deset úrovní kvalitnější. Možná by pak měla trochu větší úspěch a hrála by se do dnes podobně jako právě Serious Sam nebo Painkiller.

Asi si říkáte, že studio Saber Interactive muselo velice rychle zaniknout, když s Will Rock nijak zásadně neuspěli. Možná vás to překvapí, ale studio funguje do dnes. Více, než na tvorbu vlastních her se zaměřují na portování jiných her na různé konzole a do rukou se jim dostávají i natolik zásadní tituly jako Witcher 3 nebo Kingdom Come: Deliverence. Pozoruhodné.

Will Rock – klon Serious Sama v řeckém prostředí

Autor: Pollux

Rád hraju starší hry a pak o nich sepisuji své dojmy do textů a následně s nimi spamuju internet.

Komentáře k:
"Will Rock – klon Serious Sama v řeckém prostředí"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Podtácek ATOM-NUKEPodtácek ATOM-NUKE 39 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle