Novoroční bilanc

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Já vím, já vím, obvykle je obvyklé bilancovat hned zkraje, na druhou stranu už aspoň opadlo bezbřehé nadšení z velkolepých předsevzetí a dalekosáhlých plánů, takže jsme všichni tak nějak zpět při zemi, prosti alkoholem poháněného velikášství.

Tzn. nechme zhovadilé nápady, např. ty ohledně streamování, u ledu, k tomu se vrátím třeba zase za rok, a pojďme se společně pokochat čísly.

Novoroční bilanc

Jak už jsem se chlubil na Discordu, eXtwitteru a manželce, rok 2023 byl pro high-voltage.cz nadmíru úspěšný, jelikož návštěvnost citelně vzrostla. Zatímco za rok 2022 se mi pod rouškou falešných slibů o dobrém čtení podařilo na web přilákat celkem 120 568 návštěvníků, a bavíme se o unikátních návštěvnících, ne o počtech shlédnutí, v roce 2023 jsme si na HV polepšili na 151 407 návštěvníků. Tedy o celých 30 839 návštěvníků více, v řeči procent jde o nárůst návštěvnosti o 25.6%.

Prosinec 2023 byl dokonce rekordní za celou dobu existence webu, která se táhne až do dávného roku 2008, počítadlo se zastavilo na hodnotě 16 868. Samozřejmě můžeme polemizovat o metodice, data sbírám přes TopList, který klidně může měřit velmi zhovadile, nicméně jelikož se metodika nemění, je přinejhorším faktor zhovadilosti konstantní, a procentuální nárůst by měl odpovídat.

Jakožto optimista budu předpokládat, že nejde o crawlery, boty a jinou automatickou havěť, ale o reálné uživatele, z čehož si dále odvodím, že to v rámci možností dělám jakžtakž dobře ;) A je na místě vám všem od srdce poděkovat, za každou návštěvu, za každý komentář, za každé sdílení článku napříč nekonečnou sítí.

Co se stránky finanční týče, provoz webu je zajištěn dosytosti. Startovač osciluje kolem dvou tisíc měsíčně, a sem tam přijde nějaký drobák i jinými cestami, hosting je tedy pohodlně splacen během jednoho měsíce. Zbytek je řekněme složka motivační, která tiší svědomí, že se ve volném čase raději nevěnuji roztáčení kol kapitalismu, a často slouží k nákupu tematických knih, naposledy The Art of Point-and-Click Adventure Games.

Tak snad se bude dařit i nadále, budu se snažit ze všech sil! Slovy Rimmero-Kochanské: "Výš, jen výš, závratně, na plný pecky!" :) Jo a v únoru bude další soutěž, slibuju!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Novoroční bilanc"

 • jvempire napsal:

  Velká gratulace a jen tak dál.

 • marky66 napsal:

  Ať se dílo nadále daří! V dnešní době nekvalitní žurnalistiky je retrogaming jedna z mála věcí, kterou na internetu konzumuji a dělá mi radost :-)

 • Pollux napsal:

  Za to možná můžu já. Já HV spamuju, kde se dá a často ho zmiňuji také na streamech, když na Loadingu na YT streamujeme hry. Někdy i čtu své recenze při streamech jako autorské čtení :))

 • Smoon napsal:

  Až v roce 2023 jsem si přidal HV do RSS čtečky. Do té doby jsem zašel občas, náhodně. Zpětně tento svůj krok hodnotím velice kladně, protože mi tak přibyl velice kvalitní zdroj „písmenek“. Děkuji za to!

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle