Zkuste demo Tempest Rising, další „C&C/RTS“

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Ale ale, na obzoru se rýsuje další real-time strategie nepokrytě čerpající inspiraci z legendární série Command & Conquer! Připravovaný kousek nese jméno Tempest Rising a jeho demo si můžete zahrát hned teď.

Ve světě znetvořeném jadernou válkou se do sebe pustí frakce Global Defense Forces a Tempest Dynasty. První jsou klaďáci, druzí záporáci, a názvy vás nenechají na pochybách, odkud vítr inspirace vane. Spolu s GDF a TED bude ve hře dle popisu přítomná i frakce třetí, v tuto chvíli dále nespecifikovaná.

Čeká vás klasická RTS se vším všudy, protože když to není rozbité, tak to nespravujte - budování základny, těžba zdrojů, akční bitky těžké techniky a pod kola tanků pletoucích se vojáčků. Jednotlivé frakce budou "asymetrické", tzn. s unikátními jednotkami. Po příběhové stránce se můžete těšit na dvojici kampaní po patnácti misích, samozřejmostí je online multiplayer i tréninkový skirmish.

Mimochodem - ta inspirace jde tak daleko, že i rozhraní fiktivních počítačových systémů a hudební podkres jako by C&C z instalační placky vypadli :) Na Tempest Rising makají v Slipgate Ironworks a 2B Games, vyjde pod hlavičkou 3D Realms. Datum vydání v tuto chvíli není přesně známé, podle nápisů na obrázcích tomu bude ještě letos.

Další info naleznete na oficiálním webu.

Nemáte dost? Mrkněte na další připravované RTS tituly - Dying Breed, D.O.R.F. Real-Time Strategic Conflict a Barkhan.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Zkuste demo Tempest Rising, další „C&C/RTS“"

 • Xspy napsal:

  Renesance žánru – konečně . C&C vůbec nebyla špatná série dokud EA nezačala inovovat zaběhnutá pravidla . Koukám se na GOG a RTS mám koupený snad všechny které mají v nabídce .Nedávno jsem nad „hopsinkami“ propařil celou noc a ano …jeden z mála žánrů ,kde máte víc než pocit , že za své peníze nedostáváte dílo na jedno rozehrání ….

 • atreides napsal:

  A je milé jak každá si bere inspiraci z jiné generace C&C:
  Dying Breed – C&C
  D.O.R.F. – Red Alert 2
  Tempest Rising – C&C3: Tiberium Wars

  Každý si najde to své. :-)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle