AdLcom, AdLib / OPL přes sériový port

Zatím existující all-in-one řešení OPL2LPT vám zpřístupní OPL FM syntézu přes paralelní port, novinka AdLcom umí totéž, ovšem přes port sériový. Sice to není v jednom pěkném hotovém balíčku, ale zbastlit se to dá poměrně snadno a lacino.

AdLcom, AdLib / OPL přes sériový port

V první řadě potřebujete desky OPL2Board či OPL3Duo, dále Arduino Nano a k tomu ještě RS232 TTL převodník. Tím máte hardware pořešený a zbývá právě ona horká novinka, rezidentní prográmek AdLcom. Ten z operační paměti vašeho DOSového stroje ukrojí skromný kilobajt a za odměnu poskytne hrám a softwaru standardní přístup k OPL čipu.

K provozu budete potřebovat 386ku nebo lepší, pro běh TSR prográmku je nutný aktivní EMM386, popř. QEMM / JEMM. Podrobnou dokumentaci k projektu naleznete na GitHubu.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 024 Kč měsíčně

Již přispělo 10 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »