Dune 2

(Dune 2 - všechny články)

Dune 2 multiplayer? Dune Legacy!

O Dune Legacy jsem se už párkrát zmínil. Jde o remake oblíbené Dune 2, prabáby současných real-time strategií. Vývoj probíhá již nějakou dobu a verze 0.96.2 konečně zahrnuje tolik očekávaný multiplayer. Ano, díky Dune Legacy si konečně můžete na písečných pláních planety Arrakis zabojovat proti živému protivníkovi. Dost bylo natvrdlé umělé inteligence, sezvěte kamarády, otevřete lahváče, obložte si chlebíčky! Ale nejprve k Dune Legacy samotné. Od poslední verze, kterou jsem hrál, se toho změnilo poměrně dost a nutno dodat, že… celý článek »

Dune, první a geniální

Mám rád Dunu. A nejen knížku a pochopitelně i real-time strategii Dune 2 (Dune 2000), ale i film od Davida Lynche. Můžete mu vyčítat cokoliv, jen ne audiovizuální stránku. Atmosféra je naprosto unikátní a jen jediná hra jí dokázala do puntíku přenést na obrazovky PC. Původní adventure Dune. Nejen, že je Dune těžce inspirovaná Lynchovým dílem, takže např. Paul Atreides skutečně vypadá i ve hře jako Kyle MacLachlan, ale v CD verzi jsou dokonce i krátké sekvence vystřižené přímo z… celý článek »

Dune 2 Wallpaper

Dlouho jsme si nedali nějaký pěkný wallpaper! Napravím to hned dvěma, přičemž druhý, pravda, není nic extra, zato první Dune 2 wallpaper je myslím slušný! Samozřejmě především proto, že vychází z parádního obrázku, to předělání do vyššího rozlišení není žádná alchymie. Oba wallpapery jsou v rozlišení 1680×1050, stahujte kliknutím na obrázek.

7 her, které si definitivně zaslouží remake

I Když k nim čas nebyl přívětivý, jde o hry s dobrým nápadem. Rozhodně by si zasloužily oficiální remake. A na “oficiální” je kladen důraz, protože amatérských remaků je spousta, ale všichni víme, jak většinou dopadají… Dune 2 O Dune 2 už jsem toho napsal dost. Remake prostě potřebuje. Nic násilného, žádné orgie “shaderů”, “antialiasingů” a všech podobných serepetiček. Stačí málo – upravit ovládání vzhledem k dnešním standardům a lehounce se pomazlit s grafikou. Ne kompletní změna vzhledu, jako u… celý článek »

Dune 2 pro SEGA Mega Drive

Tak se opět po čase vracím k oblíbenému tématu, soudě podle počtu komentářů k předchozím článkům. Už jsme tu měli původní Dune 2 a remaky Dune Legacy a Dune 2000. A co servíruji tentokrát? Dune 2 pro konzoli SEGA Mega Drive, jinak též Dune II: Battle for Arrakis. Dune 2 se dočkala několika portů na další platformy. Zatímco AMIGA verze hry byla v podstatě identická s PC verzí, port pro Mega Drive / Genesis vypadá už na první pohled rozdílně…. celý článek »

Dobré zprávy – Dune 2 žije!

Teplota + viróza + bolavé svalstvo = postel + čaj + notebook + staré hry :) V nedávném článku o Dune 2 jsem si posteskl, jak špatně uvedená hra zestárla. Že si sice díky audiovizuálnímu zpracování dokázala udržet hodně z atmosféry, ale nedotažené ovládání jí časem pohřbilo. Jako jedinou rozumnou alternativu jsem uváděl Dune 2000. Ta sice není bez chyby, ale rozhodně je i dnes bez problémů hratelná a až na grafickou a zvukovou stránku de facto ve všem kopíruje… celý článek »

Je to tak, Dune 2000 je lepší než Dune 2

Za časů dávných, kdy jsem byl ještě mlád, plný energie a prost povinností, dokázal jsem sedět u monitoru bez problémů 14-16 hodin v kuse. Pokud se mi na harddisku objevila hra, která si dokázala získat moji pozornost, škola, jídlo, spánek, všechno šlo stranou. Podobných “nadher” nebylo moc. UFO: Enemy Unknown, protože střílet sektany vám bezesporu zvyšuje karmu. Warlords 2, protože honění panáčků po mapě tříbí váš intelekt. Doom a Doom 2, protože střílení emzáků je prostě prdel. A Dune 2…. celý článek »