QuakeJS, Quake 3 v prohlížeči

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Zdaleka to není jediná možnost, jak si legendární FPS akci Quake 3 Arena zahrát, např. stále běží webový projekt OpenArena, nicméně je dobré mít několik záloh pro ty vzácné chvíle, kdy jsou odpoledne v korporátu mimořádně trýznivá (aktuální vlnu home office pomiňme).

QuakeJS, Quake 3 v prohlížeči

QuakeJS je zčásti plně funkční hra, zčásti technologický experiment. V první řadě jde o port ioquake3, který je sám vylepšeným portem původního idTech 3 enginu, který poháněl Quaka 3 a spoustu dalších her. V řadě druhé jde o port do Javascriptu, do kterého jest kompilováno pomocí nástroje Emscripten. Výsledkem je plně hratelná multiplayerová akce, která může sídlit v záložce mezi Gmailem a Pornhubem Wikipedií.

Pomocí jednoduchého webového formuláře snadno nakonfigurujete mač pro přátele, popř. se můžete připojit do zápasů již běžících. Samozřejmě jsem to sám vyzkoušel a dostal na budku, ovšem musím konstatovat, že s plynulostí nebyly žádné problémy, a to je můj hlavní stroj již poněkud obstarožní (i5-3570 s GeForce 750Ti).

P.S. Vím, že jde o starší projekt, dle dostupných zdrojů a údajů z GitHubu je mu cca 7 let, ale buďto jsem ho v minulosti minul, nebo jsem na něj narazil a pak si to bohužel vyklepal z hlavy. A vzhledem k tomu, že ho nikdo z rukávu nevysypal ani v komentářích u článku Klasiky a jiná retra kontra multiplayer přes ty internety soudím, že nejde o notoricky profláknutou záležitost. Takže lépe v tom udělat pořádek :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle