Vychází 3D remake Space Quest III: The Pirates of Pestulon

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Po několika letech vývoje vychází 3D předělávka třetího dílu série Space Quest s podtitulem The Pirates of Pestulon. Datum vydání je staveno na 2. června, nicméně zahrát si můžete hned teď, stačí na Discordu Space Quest Historian odlovit příslušný odkaz a stáhnout pre-release build.

Vychází 3D remake Space Quest III: The Pirates of Pestulon

Nečekejte jen strohé převedení grafiky do 3D se zachování 2D herní náplně, skutečně jde o adventuru odehrávající se v plných třech rozměrech, tzn. Roger Wilco bude pod vaším vedením volně běhat v dostupném prostoru. Hra je samozřejmě plně dabovaná a vaše komediálně laděné putování doprovází i remasterovaný soundtrack, který vytvořil hudebník vystupující jako Error 47.

Remake samotný vytvořilo studio Turbo Chimp, které si nástroje nabrousilo na adventuře Mercury Blue. Bystré oko okamžitě odhalí styčné body, kromě technického řešení, které je mimochodem poháněné enginem Unity, jde i o humor, zasazení do vesmíru apod.

Jak už vám zajisté došlo, Space Quest 3D: The Pirates of Pestulon není oficiální remake, jde o dílo zapálených nadšenců, před jejichž nadšením nelze než smeknout. Takže radši stahujte, než to smažou ;) Jakmile hra definitivně vyjde, bude dostupná na turbochimp.itch.io/space-quest-3d.

A kdo se bojí, že kvůli hraní neoficiálních předělávek přijde do pekla, může utišit svědomí zakoupením kompilace prvních tří dílů.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Vychází 3D remake Space Quest III: The Pirates of Pestulon"

 • vanthomas napsal:

  Někdy v říjnu 2021 jsem zaznamenal nějaký demo pokus (jen kousek úvodní skládky). Nejdřív jsem myslel, že to tedy dotáhli do konce.
  Ale koukám, že je to něco úplně jiného. To demo je v Unreal enginu a vypadá opravdu dost jinak. Nejspíš to nemá vůbec nic společného…
  https://ibb.co/nQPH3pz

 • vanthomas napsal:

  Dohráno, se znalostí originálu je to celkem jednohubka, tak dvě hodiny max.
  Rozhodně to neuráží a bavilo mě to.
  Ale nečekejte žádné výzvy, obtížnost je nastavená hodně nízko. Umřít se určitě dá, ale i arkádové sekvence (dva závěrečné souboje) mi přišly jednodušší.
  Každopádně hezký počin a doporučuju zkusit.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle