Vyjde v češtině: bookaziny Ultimátní retro hardware & Herní ikony

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

15 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Omlouvám se za použití výrazu "bookazin", nicméně čeština pro něj, zdá se, ekvivalent nemá - jde o publikaci na půl cesty mezi knihou a magazínem, jakýsi tematický speciál. Bookazinů již pod hlavičkou vydavatelství Extra Publishing vyšlo nesčetně, a nyní se dostane i na nás, fandy všeho starého herního. Vyjde totiž dvojice tematicky příbuzných publikací: Ultimátní retro hardware a Legendární herní ikony.Vyjde v češtině: bookaziny Ultimátní retro hardware & Herní ikony

V obou případech nejde o lokální tvorbu, ale o překlady materiálů, které vyšly pod taktovkou anglického časopisu Retro Gamer - v originále Ultimate retro hardware guide a Greatest Gaming Icons. Nicméně česká stopa je v obsahu otištěna též, cituji z popisu: "V českém vydání nechybí ani pohled pod ruce bastlířů, kteří se herním zařízením věnovali u nás na přelomu 80. a 90. let." Každý z bookazinů má rozsah 196 stran formátu 230x297mm, tzn. trochu širší A4.

Obsah je myslím jasný z obálek, v prvním bookazinu dostaneme naservírován přehled zásadních herních strojů historie, a to jak konzolí, tak počítačů, a v bookazinu druhém si počteme o zásadních hrách, resp. jejich protagonistech, a také o jejich tvůrcích.

Ultimátní retro hardware vychází 14. září, Legendární herní ikony pak 7. prosince. Obě publikace by měly být dostupné běžně v trafikách, nicméně je lepší si je předobjednat, jelikož nejen, že pak se dostáváme na cenu 285 Kč za komplet, tedy 142,5 za kus, ale dokonce máme poštovné zdarma! V umaštném stánku od vousaté trafikantky to takhle levně nepořídíte ;) Odesíláno bude jednotlivě, tzn. nemusíte se bát, že Ultimátní retro hardware bude brzděn Legendárními herními ikonami.

Za mě jasný nákup, tohle se musí podporovat! :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Vyjde v češtině: bookaziny Ultimátní retro hardware & Herní ikony"

 • Petr Kaderka napsal:

  A za kolik to pořídím v naleštěném stánku od pečlivě oholené trafikantky?? :-)

 • marky66 napsal:

  Díky za tip, hned jsem to nedočkavě objednal :-)

 • lasice napsal:

  objednáno, díky

 • Kalda napsal:

  Kde se dá objednat komplet dvou čísel, za uváděnou cenu + poštovné zdarma, jak je uvedeno v článku? Takovou možnost jsem v uváděných odkazech nenašel. Díky

 • gaff napsal:

  @Sledge: už jsem se začet do prvního dílu, vypadá líp, než bych kdy čekal, takže super! Další díl v prosinci. Díky za tip! :-)

 • Petr Kaderka napsal:

  Tak právě zakoupeno ve vymydlené trafice od mladé vymydlené trafikantky a přátelé, kdož ještě nemáte, okamžitě všeho nechte a upalujte pro to, je to naprostej retroorgasmus, mnohonásobně to předčilo moje očekávání!!!!!

  Akorát POZOR na cenu!! V trafice koupeno za 200kč, ale např. u dobrovskuyho za 268 a v Luxoru 299, slušnej vývar, i když cena je vlastně nevyčíslitelná, tohle má opravdu VELKOU hodnotu!!

  • Rootan napsal:

   Sakra tohle musím mít, hlavně ten Retro hardware. Hned zítra letím do trafiky :-)

   • gaff napsal:

    Jen to při čtení nežmoulejte a neopírejte si o to lokty, má se to tendenci celkem rychle a brutálně rozmazávat. Obsah mě ale nadchl, takhle jsem se do časáku neponořil už dlouho… vlastně naposled někdy v časech excalburu :-)

    • Sledge napsal:

     To rozmazávání je vlastnost, kterou se „chlubí“ i originální Retro Gamer, od toho jsem taky měl furt ušpiněné prsty :)

   • Petr Kaderka napsal:

    jojo, upaluj až se ti bude prášit za patama a jen upozorňuju že teď vyšel jen ten retro hardware, herní ikony vyjdou až v prosincu :-)

   • JendaPSX napsal:

    Hlášení:

    Koupeno dnes na v nádražní trafice Relay za 199! Senzoricky byla trafikantka na 1 s hvězdičkou a mýdlovou bublinou navrch:)
    Stanice Praha-Hlavní nádraží, konec hlášení.

    PS. Pozorování provedeno s totožným výsledkem rovněž ve stanici Benešov u Prahy.

  • Rootan napsal:

   Tak už taky mám :-) měli poslední, takže jsem rád, že jsem sehnal. Vypadá to parádně.

 • LubikCZ napsal:

  Hardware už mám prolistovaný. Přečetl jsem si zatím jen tu českou stopu. Na ikony čekám. Nějak jsem si neuvědomil, že je to předobjednávka. Jinak objednáno za 185 oba u radostzpoznani.cz

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Podtácek ATOM-NUKEPodtácek ATOM-NUKE 39 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle