Klasická přenosná konzole Neo Geo Pocket se vrací

V roce 1998 uvedla společnost SNK na japonský trh novou přenosnou konzoli  Neo Geo Pocket a o rok později její barevnou variantu Neo Geo Pocket Color. Šlo o relativně úspěšný počin, byl to po konzoli SEGA Game Gear teprve druhý handheld, který se dokázal alespoň trochu postavit dominanci Nintenda. Výroba bohužel neměla dlouhého trvání a byla z nejrůznějších ukončena už v roce 2001. Více o konzoli např. zde.

Klasická přenosná konzole Neo Geo Pocket se vrací

Nyní to vypadá, že se značka Neo Geo Pocket vrací. Nově ohlášená konzole disponuje 4.3" displejem, dvěma gigabajty interní paměti, baterií o kapacitě 2200mAh a v základu obsahuje 20 klasických Neo Geo her. Jsou to: WORLD HEROES, ULTIMETE 11, TOP PLAYER'S GOLF, SENGOKU, NAM-1975, MUTATION NATION, LAST RESORT, KING OF MONSTERS, FRENZY, CYBER LIP, FATAL FURY SPECIAL, ART OF FIGHTING, SUPER SIDEKICKS, LEAGUE BOWLING, METAL SLUG, MAGICAL LORD, BASEBALL STARS PROFESSIONAL, SAMURAI SHODOWN, KING OF FIGHTERS '94 a FATAL FURY.

Klasická přenosná konzole Neo Geo Pocket se vrací

Na fotografiích vypadá nové Neo Geo mimořádně svůdně. A konečně někdo pochopil, že řešit D-PAD jako 4 oddělaná tlačítka je naprostá blbost. Otázkou je, jaký hardware má Neo Geo Portable Device pod kapotou. Je to moderními technologiemi vyráběné původní železo? Nebo jde prostě jen u běžný emulátor a lá Dingoo a v srdci přístroje tluče ARMový či jiný procesor? Na odpovědi si bohužel ještě musíme počkat.

Osobně bych tipoval to druhé, tzn. vespod ARM (nebo jiný) a navrch emulátor, který tak tak dokáže původní hry rozjet bez frameskipu. Tedy to samé, co nám dneska nabídne výše zmíněné Dingoo, popř. GP2X konzole. Ale třeba se krutě mýlím, nebylo by to poprvé! ;)

Zdroj:  http://andriasang.com/comzr4/neo_geo_pocket_2/

Komentáře k:
"Klasická přenosná konzole Neo Geo Pocket se vrací"

 • Logout napsal:

  Jen jako hnidopich upozorním, že Dingoo nemá ARM :-)
  Konzolka ale vypadá moc pěkně – kdysi jsem přemýšlel o Dingoo, nakonec jsem se k němu nikdá nedostal, ale teď je tu další hezká hračka, kterou budu sledovat…

 • joe napsal:

  … tlacitka L1-2 a R1-2 maju znacne nepravdepodobne usporiadanie /obrazok nizsie/, SD slot je slubny, 2200 mAh akumulator ma rovnaku vykonnost ako ten v PSV /Nintendo 3DS – 1300 mAh, iPhone 4 – 1420 mAh , Nintendo DS Lite – 1000 mAh/ .. otazka zneje co tym sledovali .. velmi velku vydrz na priemernom HW, ale beznu vydrz na nenazratom HW, moznost B beriem ako nepravdepodobnu, asi to bude niekde v strede a na baterke to vydrzi aspon tych 6-8 hodin.

  http://andriasang.com/comzr4/images/23pou/full.jpg

 • simon napsal:

  Parada.
  Ak natom niektro rozbehá emulátori konzol do psx/n64 a bude to stáť do 100 dolárov tak okamzitá kúpa.
  Skoda len toho iPhone desingu.

 • joe napsal:

  … nasiel som aj dalsi podozrivy moment .. lave funkcne tlacitko je raz s potiskom MENU, a potom zas SELECT.

  http://i.imgur.com/Vsj5N.jpg

  http://i.imgur.com/FRdzQ.jpg

Článek je staršího data, možnost vložení komentáře byla automaticky vypnuta.