Výzva: Jak rychle zajedete „Autodromo Brno“ v The Cycles: International Grand Prix Racing?

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

The Cycles: International Grand Prix Racing, jedna z prvních PC her, kterou jsem kdy hrál. Odporné pískání PC speakeru, který se bez většího úspěchu snaží napodobovat motor sportovního motocyklu, ve mě bude vyvolávat připitomnělý úsměv do konce mých dnů.

Nakopl jsem včera gpega.exe, zakroužil si pár jízd v Brně a dumal. Přece nebudu hrát šampionát, na hru mám sice dobré vzpomínky, ale zas taková pecka to neni. Co dál? Jistě, změřím síly s ostatními! Výzva!

Pravidla: Závod na jedno kolo, Autodromo Brno, MS-DOS verze. Zašlete do komentářů / na mail finální screenshot s časy, doplním ho do článku. Výběr motorky a obtížnosti není omezen. A nepodvádět! ;)

Hru si můžete stáhnout např. na oldgames.sk. Přikládám i motivační video, na kterém se mi ovšem závod příliš nepovedl :)


Vaše časy, řazené od nejrychlejších:

Aktualizace: doplnil jsem i svůj čas, na rozdíl od toho původního ilustračního se za tenhle nemusím stydět :) TIP: manuální řazení! Plus aktualizuju i časy ostatních, zašlou-li zlepšení.

cycles-hanssVýzva: Jak rychle zajedete „Autodromo Brno“ v The Cycles: International Grand Prix Racing?cycles-skywalkercycles-jacycles-tarqVýzva: Jak rychle zajedete „Autodromo Brno“ v The Cycles: International Grand Prix Racing?cycles-mickgpega_004

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Výzva: Jak rychle zajedete „Autodromo Brno“ v The Cycles: International Grand Prix Racing?"

 • Springy napsal:

  Mno, pro změnu jsem pustil gpcga.exe a zkusil si Brno zajet na HP 200lx… No asi jsem pěkný nešika, po pátém vyjetí z dráhy jsem byl tak vzteklej, že jsem GPčko musel vypnout. :-)

 • Hanss napsal:

  Jé, konečně něco pro mě! Zrovna dneska jsem si vzpomněl na soutěž ve stunts a koukal na záznam ☺

 • LubikCZ napsal:

  Myslím, že podmínky by měly být pro všechny stejné, tedy stejný okruh, stejná motorka, stejná obtížnost, ať je to jako WTCC. Jdu to taky zkusit, ale Brno zrovna v lásce vůbec nemám :)

 • luke napsal:

  První a zároveň poslední pokus jsem zajel za 1:47!
  Jsem lepší než Sledge, to mi stačí.. čau :)

 • davesade napsal:

  Pro fandy Stunts – na konci v mém článku je trať ke stažení. Tak ať jsme konzistentní!
  http://www.hernisnob.cz/2008/10/stunts.html

 • Krteček napsal:

  Jinak super nápad. Nebyl by špatný vždy takový jeden event za týden, Třeba i v nějakých formulkách nebo tak :)

  • Sledge (admin) napsal:

   Jo, zkusim ještě něco dalšího, zatim mě napadly ty Stunts (ale asi na nějaké jiné trati, než je ta Daveovo high-speed mučírna :) a nějaká z disciplín Ski or Die .)

   • Krteček napsal:

    Dal bych klidně i první či druhé Grand Prix od Crammonda, Indianapolis 500 (toho jsem se v mládí nahrával až hanba, dokonce to simulovalu tíhu paliva ve voze! v roce 1989!!!) nebo i první NfS. Akorát příště bych ty časy zajížděl v nějakém módu, kde jezdím sám. Mám problém probít se dopředu startovního pole a zbytečně mě zdržují (lehce závodnické výmluvy, já vim :D )

    • Sledge (admin) napsal:

     S tím módem souhlasim, tady je ještě navíc otravný, že člověk musí projet tu kvalifikaci. A přitom už po ní se vyplivne tabulka s časem, která by bohatě stačila, bohužel jsem si to uvědomil pozdě. Příště budu opatrnější :)

    • Richmond napsal:

     Zase na druhou stranu, ten čas v závodě je taky nějak vypovídající, protože hlavně na začátku mně vžd jeden závodník předjel a v první zatáčce bylo umění ho nesejmout :)

     Indianapolis 500 byla bomba hra, ve které jsem ale nikdy nedosáhnul větších úspěchů :)

 • Díky za motivaci pořádně provětrat virtuální mašinu. Jel jsem ten okruh asi desetkrát, abych stlačil čas pod 1:40, a to už se ten speaker vryje pod kůži.

  Líbí se mi nápad na soutěž ve Ski or Die, jedna z mých oblíbených her na 286. Býval jsem mistr v akrobatických skocích i ve sjezdu. Jen už nevím, jak jsem to tenkrát dělal :-)

 • Krteček napsal:

  Sakra Hanssi! Já už u toho potil krev a ty mi klidně nasadíš přes vteřinu :D

  • Hanss napsal:

   Hele upřímně, ještě by to šlo zlepšit, odhaduju tak o vteřinku, o dvě. ale chce to vychytat všechny nájezdy a nenechat se na startu předjet.

   To se mi zatím povedlo jen jednou, tak nevím, jestli to nebyla jen náhoda :)

 • davesade napsal:

  Oukej, na první pokus po více než patnácti letech nehraní tohoto legendárního titulu jsem udělal 1:50. Slušnej čásek na kilásek. A teď dvacet vteřin dolů ;).

 • Springy napsal:

  Hele, klucí? Jak je možné, že vám to jezdí tak rychle? Jakou kubatůru jste si vybírali? Já jsem se 125ccm měl maximálku 129 km/h a vy tam máte přes 160 km/h…
  Jinak na Sharpu PC-3100 to taky běží :-).

  • Hanss napsal:

   no tak nejrychlejší je 500ccm, btw ta rychlost je v mph :)

  • Sledge (admin) napsal:

   Samozřejmě 500ccm, proč vybírat něco menšího? :)

  • Springy napsal:

   Tak jsem zkusil těch 500ccm a dopadlo to tak jak jsem předpokládal… Tam, kde jsem se 125ccm zatáčky tak tak vybíral, s pětistovkou jsem suveréně vypochodoval z trati a pak se mlel od jednoho okraje k druhému… Korunku jsem tomu nasadil, když jsem se pokusil předjet předposledního a ten hajzl upadl, já taky a oba nás diskvalifikovi.
   Asi mi to nebaví :-).

 • Sledge (admin) napsal:

  1:38,9! Ale to už teda narážím na své limity, na pokročilou pilotáž Hansse asi nedosáhnu :(

 • Hanss napsal:

  Sledge mě donutil natočit záznam, jinak že prej mi ten čas neuzná, že to neni možný – takže tady je. není to úplně podle mých představ, pár chybiček na trati a pokaženej start, ale na 35.5 to stačilo. :)

  https://www.youtube.com/watch?v=VgkYQ46HsNo

 • Vejce napsal:

  1:34:4 pánové :-)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle