ANKETA >> Soutěž >> #hvdosdev 2022

Příjem soutěžních příspěvků do #hvdosdev 2022 byl právě ukončen! Všeho jsem nechal a ihned jsem spěchal vyjevit vám upřímnou soustrast tu radostnou zprávu. Letos se sešla celá šestice her, a krása střídá nádheru. Bez přehánění, bez legrace, kvalita je vysoko :)

Připomínám, že podmínkou letošního ročníku byl běh v libovolném CGA grafickém režimu, a také běh na 486DX2. Tzn. nečekejte, že hry spustíte na XTčku, podařit se to může, ale také nemusí, nebylo to v požadováno.

Balíček se všemi hrami naleznete níže. Tedy vzhůru do testování a posléze i hlasování. Na rozdíl od loňského roku se letos sešlo více soutěžících, než je připraveno cen, tzn. bezpochyby nás čeká drama! ;) Nicméně už teď můžu soutěžící uklidnit, coby ceny útěchy rozdám nějaké ty herní podtácky a herní placky, takže zkrátka nepřijde nikdo :) Všem soutěžícím moc díky za účast a za tu práci, kterou si s hrami dali.

Balíček s hrami - soutěž – #hvdosdev 2022 (.zip)

Hlasujte pro nejlepší hru v soutěži #hvdosdev 2022

Anketa poběží do 16. prosince. Hlasování je otevřené i pro neregistrované uživatele, ale pokusy o fixlování odhalím, eliminuji a dotyčného podvodníka stihne trest v podobě špatného svědomí. Já bych to neriskoval! ;) Po skončení ankety kontaktuji výherce a domluvím se s nimi na předání slíbených cen, kterými jsou Nintendo Wii, PS2 Slim HP T5720 a retro podložka pod myš dle výběru.

#hvdosdev 2022 game package (.zip)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"ANKETA >> Soutěž >> #hvdosdev 2022"

 • frca napsal:

  Wow! Letos krásná úroda.

 • Pollux napsal:

  wow, to je všechno fakt naprogramovaný v pascalu? Chtěl bych viděl source code třeba té 3D hry… to je úplně boží :)

 • Keeper napsal:

  Mě se nejvíc teda líbil Settlement, ale jinak obdiv všem…

  • AfBu napsal:

   Díky za pochvalu ;)

   Snažil jsem se využít tu příšernou CGA paletu, aby nebylo moc poznat jak hrozná je :D (hru ve 160×100 už jsem dělal a pokus využít smysluplně vyšší rozlišení a méně barev se mi zdálo jako lepší výzva) Mimochodem jedná se o “MODE 5”, původně určený pro černobílé kompozitní monitory, ve kterém je hnusně růžová nahrazená červenou na digitálních monitorech. Moderní karty tenhle režim neumí emulovat a fallbacknou zpátky na MODE 4 a růžovou, díky bohu ale většina karet CGA a lepších umožňují nastavování jednotlivých barev v CGA emulaci a tak by to mělo vypadat správně i na moderních strojích.

 • AfBu napsal:

  Mě se líbí, jak se podařilo rozložit síly co se týká CGA grafiky. Dvě hry v 320×200 4 barvy, dvě v 160×100 16 barev a dvě pěkně textově.

  3D v Robodovi je pěkná machrovinka, smekám.

 • Xspy napsal:

  Tak takovou kvalitu jsem opravdu nečekal ,čelost padá palec letí vzhůru :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

12 patronů přispívá částkou 1360 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Hrnek porcelán Hrnek porcelán "Svatý grál" IDDQD 286 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle