Nově ve sbírce: Sound Blaster Pro II (CT2600)

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Moje sbírka ISA zvukovek sice zatím nehostí takové legendy, jakými jsou např. AdLib Gold či Gravis Ultrasound, ale co se týče karet Creative, začíná se mi to docela pěkně rýsovat. Z těch zajímavějších kousků: Sound Blaster AWE32 CT2760, Sound Blaster 16 CT2230, Sound Blaster 2.0 CT1350B a dokonce i Sound Blaster 1.5 CT1320C. Rozličné pozdější zvibrované modely, value AWE64ky a další balast nepočítám.

Nově ve sbírce: Sound Blaster Pro II (CT2600)

No a teď mi do sbírky přibyl další parádní kousek, Sound Blaster Pro II CT2600. Pokud vyloženě nebažíte po některé z funkcí, kterou nabízí modely z problematické řady počínající SB16 a končící SB AWE64, je tohle pravděpodobně ideální Creative karta pro nasazení do nějaké té 486ky. Kompatibilita je pochopitelně excelentní, OPL3 je originální, a světe div se, i čistota výstupu je ucházející, minimálně u kusu, který mám k dispozici já.

Kartu jsem samozřejmě hned otestoval, nikoli překvapivě nebyly s instalací žádné problémy, dá-li se vůbec o instalaci mluvit, jeden nastavený SET BLASTER a jedny univerzální drivery ve Windows 3.11 a je hotovo, žádné drama. Přesto jsem se pokusil z dodaných disket nainstalovat originální software, žel nezdařilo se, kletba vadných sektorů již dávno pozřela bity i byty.

Spolu s kartou dorazily i další předměty z originálního balení - diskety a dokumentace. Bohužel krabice jako taková podlehla zkáze. Nemá někdo prázdnou? ;) Chmury ze ztráty cenného kartónu byly aspoň trochu rozehnány pěknými bonusy v podobě manuálů ke hrám Lemmings a Indianapolis 500, které mi Mr. Decoy, který kartu poskytl, přiložil. Velké díky! (A tímto se mu ještě jednou omlouvám za prodlevy v komunikaci.)

Dalším bonusem bylo ještě kompletní balení 56.6kbps PCI modemu, ale to tu snad radši nebude ukazovat, lepší zapomenout! ;)

Inu, moc hezké! Karta natrvalo zůstává tam, kde byla testována, tedy v mém Globalystu 510 s 486DX2/66 MHz. Nic proti skvělému SB klonu v podobě ES688, který škatuli obýval doteď, ale v tomto případě skutečně platí, že originál je jen jeden.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

  • | Kategorie: PC 

Komentáře k:
"Nově ve sbírce: Sound Blaster Pro II (CT2600)"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle