Nově ve sbírce: Sound Blaster Pro II (CT2600)

Moje sbírka ISA zvukovek sice zatím nehostí takové legendy, jakými jsou např. AdLib Gold či Gravis Ultrasound, ale co se týče karet Creative, začíná se mi to docela pěkně rýsovat. Z těch zajímavějších kousků: Sound Blaster AWE32 CT2760, Sound Blaster 16 CT2230, Sound Blaster 2.0 CT1350B a dokonce i Sound Blaster 1.5 CT1320C. Rozličné pozdější zvibrované modely, value AWE64ky a další balast nepočítám.

Nově ve sbírce: Sound Blaster Pro II (CT2600)

No a teď mi do sbírky přibyl další parádní kousek, Sound Blaster Pro II CT2600. Pokud vyloženě nebažíte po některé z funkcí, kterou nabízí modely z problematické řady počínající SB16 a končící SB AWE64, je tohle pravděpodobně ideální Creative karta pro nasazení do nějaké té 486ky. Kompatibilita je pochopitelně excelentní, OPL3 je originální, a světe div se, i čistota výstupu je ucházející, minimálně u kusu, který mám k dispozici já.

Kartu jsem samozřejmě hned otestoval, nikoli překvapivě nebyly s instalací žádné problémy, dá-li se vůbec o instalaci mluvit, jeden nastavený SET BLASTER a jedny univerzální drivery ve Windows 3.11 a je hotovo, žádné drama. Přesto jsem se pokusil z dodaných disket nainstalovat originální software, žel nezdařilo se, kletba vadných sektorů již dávno pozřela bity i byty.

Spolu s kartou dorazily i další předměty z originálního balení - diskety a dokumentace. Bohužel krabice jako taková podlehla zkáze. Nemá někdo prázdnou? ;) Chmury ze ztráty cenného kartónu byly aspoň trochu rozehnány pěknými bonusy v podobě manuálů ke hrám Lemmings a Indianapolis 500, které mi Mr. Decoy, který kartu poskytl, přiložil. Velké díky! (A tímto se mu ještě jednou omlouvám za prodlevy v komunikaci.)

Dalším bonusem bylo ještě kompletní balení 56.6kbps PCI modemu, ale to tu snad radši nebude ukazovat, lepší zapomenout! ;)

Inu, moc hezké! Karta natrvalo zůstává tam, kde byla testována, tedy v mém Globalystu 510 s 486DX2/66 MHz. Nic proti skvělému SB klonu v podobě ES688, který škatuli obýval doteď, ale v tomto případě skutečně platí, že originál je jen jeden.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

  • | Kategorie: PC 

Komentáře k:
"Nově ve sbírce: Sound Blaster Pro II (CT2600)"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

13 patronů přispívá částkou 1502 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Podtácek 35DISKETAPodtácek 35DISKETA 39 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle