Game Blaster (CT-1300) reverzně zinženýrován

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

12 patronů přispívá částkou 1216 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Já teda nevím, že se s tím "reverzním inženýrstvím" tolik nadělá, jsem viděl v jednom dokumentárním seriálu o vesmírném výzkumu, jak snadno to funguje, to prostě vezmete kus neznámé techniky a pustíte na to Carterovou.

Game Blaster (CT-1300) reverzně zinženýrován

V každém případě dostali-li byste chuť na stavbu vlastní zvukovky Game Blaster / Creative Music System CT-1300, je tento projekt ideálním startovním bodem. Podklady nejsou kompletní, některé komponenty jsou zatím záhadné, i když kvalifikovaný odhad je na stránce projektu k přečtení, a některé trasy odhadnuté. Pokud ale máte patřičný skill, můžete plynule navázat, ať už doplněním, nebo přímo stavbou.

Technické okénko: Creative Music System (CMS) / Game Blaster je zvuková karta z roku 1987, předchůdce řady Sound Blaster. Generování zvuku má na starosti dvojice čipů Philips SAA-1099, které znáte např. z osmibitu SAM Coupé. Game Blaster se neuchytil, pokud se s ním někteří z vás setkali, tak především ve formě čipů na kartách Sound Blaster 1.0 až 2.0. Pokud vás zajímá, jak Game Blaster zní, mrkněte na starší článek Creative Music System / Game Blaster.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš VLAKRetro podložka pod myš VLAK 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle