TIP na dlouhé večery: Windows 95D Lite

1701.cz - retrogaming merch

Obecně platí, že chcete-li provozovat staré PC s Win9x systémem, nejlépe uděláte, když sáhnete po Windows 98 s neoficiálním ServicePackem, který integruje všechny vydané záplaty a ještě hrstku věcí navrch. A ještě to pofutrujete nějakými těmi praktickými doplňky.

TIP na dlouhé večery: Windows 95D Lite

Ale co když máte náladu na trochu toho divokého experimentování? Pak můžete zkusit projekt Windows 95D Lite. Ten je založen na Windows 95 a nenechte se zmást názvem, obsahuje mnohá vylepšení, ono lite spíše odkazuje na jejich nenápadnou implementaci. Jinými slovy - při instalaci si ani nevšimnete, že se na pozadí děje něco navíc. Ale děje.

Windows 95D obsahují nejnovější verze celé řady knihoven, jako jsou Visual C++ 6.0 Redistributable či Visual Basic 6.0 Runtime. Dále zahrnují např. DirectX 7.0a, patche pro fungování s více než 768MB paměti a procesory rychlejšími než 2.1GHz. Stejně tak je součásní rozšířená sada ovladačů pro hardware dnes typicky užívaný v retro sestavách, jako jsou 3dfx Voodoo karty, Creative a ESS zvukovky, 3com síťovky apod. Samozřejmostí je podpora USB mass storage.

Já to (zatím) nezkoušel, ale jak píšu v nadpise, máte-li dlouhý večer a roupama nevíte co by, čapněte 486ku, zkuste a pak poreferujte ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 074 Kč měsíčně

Již přispělo 11 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web :) » Více zde »

Shadow bazar, retro herní džungle