Velkolepý DOSově-herní kvíz!

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

"Dobrých kvízů není nikdy dost!" neřekl nikdy nikdo.

Přesto jsem se před lety pustil do tvorby kvízové aplikace pro Android, protože pokud nemáte jedinečný "nápad za milion", pak je kvízová appka "the next best thing" ;) Samozřejmě šlo o kvíz herní a samozřejmě si jej stáhlo jen pár lidí, načež byla aplikace kvůli neustále se měnícímu ekosystému Googlu odstraněna z Google Play. Pokus na ní vydělat nějaké drobné shořel téměř dokonale, už jen proto, že chcete-li aplikace prodávat přímo a dle pravidel, potřebujete armádu daňových konzultantů, jelikož problémy typu "Important tax changes for Google Play purchases in Nebraska" opravdu osobně řešit nechcete.

Ale to odbočuji. Podstatné je, že jsem se konečně rozhoupal a předělal appku do podoby webové stránky, která dlí na adrese doskviz.1701.cz. Webový HV DOS_kvíz má jeden prima bonus, a to tabulku rekordmanů, tedy nejrychlejších řešitelů. Ta zatím zeje prázdnotou, takže jestli se na to cítíte, hurá do kvízování. Výhledově bych rád doplnil další kvízy, možná už ne tak ostré, jako je stávající sestava. Uvidíme :)

P.S. Je to celé zbušené dost narychlo a mým oblíbených stylem "kóduj napřed, mysli potom", takže kdyby něco zlobilo, dejte vědět ;)

Velkolepý DOSově-herní kvíz!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Velkolepý DOSově-herní kvíz!"

 • JimiH napsal:

  Moc pěkné, Pouze tedy chybí upozornění, že první tři písmena z názvu nesmí obsahovat diakratiku, protože jinak našeptávač mlčí… ;)

  • Sledge (admin) napsal:

   Hele to je dobrá připomínka, někam to tam doplním, díky! Rozhodnutí mít názvy raději bez diakritiky padlo kvůli původnímu řešení ve formě androidí aplikace, tady už to tolik smysl nedává, ale pořád je to asi bezpečnější :)

 • DJ OldGames napsal:

  Velmi pekne a tuhe, chvalim hlavne moznost kvizovat cisto klavesnicou.

  Samozrejme ze mi to nedalo, a kedze uz mam co-to natrenovane v tvojej androidej apke, vysiel mi aj zapis do highscore v kategorii domacich, juchuuu ;-)

 • No tak díky za snížení sebevědomí. Když jsem narazil na hru, kterou jsem v životě neviděl, mohl jsem jít v klidu dál. Pak tam jsou takové ty „jo, to jsem jednou hrál… jak se to… no nic, jdeme dál…“. No a úplně nejhorší kategorií jsou ty hry, u kterých člověk strávil hodiny/dny času a prostě mu ten název nenaskočí. Za takové tě nenávidím :-)

 • DJ OldGames napsal:

  Technicka: vidim tam dva zaznamy „Gabriel Knight“ a „Gabriel Knight: Sins of the Fathers“, neviem ktoru to vyhodnocuje ako spravnu. Nemas to tam omylom?

  • Sledge (admin) napsal:

   Je to tak, chyba, opraveno.

   Ukazuje se, že rozhodnutí generovat do našeptávače hry ze všech kvízů je trochu problematické, musím se přinutit držet se nějakého mustru, třeba názvu na mobygames :) Přemýšlím, že bych to ještě celé překopal a udělal to stejně, jako to bylo v aplikaci, jenže tam to bylo jednodušší, uživatel se do JS zdrojáku neměl šanci podívat, na PC je to triviální. Takže aby si nemohl z JS vytáhnout název hry, musel bych na to jít jinak, přes nějaký AJAX a ověření na straně serveru. Mno, popřemýšlím :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle