Commander Keen v prohlížeči

Chocolate Keen je port Commander Keena napsaný v C/SDL, díky kterému si můžete původní trilogii zahrát z pohodlí Windows či Linuxu. Stačí-li vám ke štěstí shareware epizoda z jedničky, tedy Marooned on Mars, není dokonce třeba pátrat po datových souborech, jsou přiloženy.

Commander Keen v prohlížeči

Nově byly zdrojáky přeloženy i do WebAssembly a výsledek byl následně zahostován. Rychlou partičku s oblíbeným a v líbivé EGA grafice vyvedeným hrdinou můžete tedy odpálit přímo v prohlížeči. Třeba v zaměstnání při kávové pauzičce. (Nepatříte-li mezi ty nešťastníky, kterým v korporátu blokují veškerý "závadný" internet...)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Commander Keen v prohlížeči"

  • KamilZm napsal:

    Jak je to u těchto her v prohlížeči (i www dosboxu) s ukládáním a načítáním pozic? Funguje to nebo je to jen fake a nepřežije to refresh stránky? Pokud to funguje, je to v uložené cookies/LocalStorage, odkud by to šlo někde případně zazálohovat?

  • Doomtrooper napsal:

    Zavadny internet je presne ten pojem za ktery bych prerazil prsty tomu kdo to vymyslel. Korporatni buzerace a display of power…

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 138 Kč měsíčně

Již přispělo 12 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »