HP T5710: tenký klient vhodný pro DOSové hraní

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

15 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Soudruzi a bratři v DOSu, zvláště vy, kteří se potýkáte s nedostatkem místa pro dedikovanou retro PC DOS mašinu, zbystřete. Mám tu pro vás takovou libůstku, kterou je tenký klient HP T5710.

HP T5710: tenký klient vhodný pro DOSové hraní

Ten jsem již nedávno posuzoval z hlediska hraní pod Windows 98, ale nyní můžete ten samý stroj použít i pro hry pro DOS. Věc se má tak, že VIA chipset použitý na základní desce tohoto tenkouše je po stránce zvuku kompatibilní se Sound Blasterem, jenže výrobce HP opomněl implementovat příslušné nastavení BIOSu. Podporu pro Sound Blaster tedy nelze přes BIOS setup aktivovat. Jistý JazeFox ovšem připravil utilitku VIASBCFG, která umí na chipsetech VIA VT8231 a VT82C686/A/B emulaci SBPro zapnout.

Kompatibilita je dle videa od PhilsComputerLab velmi dobrá, většina her nemá nemá s detekcí potíže. Problémy tkví až v FM části, ta občas zlobí, navíc nedosahuje kvalit originálních čipů od Yamahy. Nicméně všechno je lepší, než naprosté ticho, navíc FM se dá pořešit přes paralelní port.

Já se bohužel DOSovými hluky nepokochám, T5710 jsem v rámci zeštíhlení arzenálu poslal dál, ale zjevně to funguje. Z HP T5710 je tak velezajímavý retro herní stroj, vhodný pro vše od DOSu až po Windows 98, pokud nebudete na 3D část (Radeon 7000M) klást přehnané nároky.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"HP T5710: tenký klient vhodný pro DOSové hraní"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Podtácek ATOM-FALLPodtácek ATOM-FALL 39 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle