Jak by vypadal Starfox pro SEGA Mega Drive?

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Nedávno jste mohli obdivovat Unreal pro konzoli SEGA Saturn, nyní v pomyslném mrakodrapu generací sjedeme o patro níže, a podíváme se, jak (by) mohl vypadat Starfox na konzoli Mega Drive.

Jak by vypadal Starfox pro SEGA Mega Drive?

Starfox je 3D střílečka, která vyšla roku 1993 pro konzoli SNES. Jelikož základní konzole neměla dost sil, aby zvládla posouvat polygony v požadovaných objemech, byl na cartridgi se hrou přítomen "3D akcelerátor", známý Super FX čip. Díky němu Starfox dosáhl na sice kolísavý, ale vcelku hratelný framerate.

Připravovaný Starfox pro Mega Drive / Genesis si ničím podobným nepomáhá, vše oddře stará dobrá Motorola 68000. Framerate sice kolísá trochu znatelněji, než ve SNESovém originálu, ale v ideálních případech dosáhne minimálně na ty samé hodnoty, někde je možná dokonce i předčí. Holt blast processing ;) Ale nalejme si čistého vína, se zdatností, s jakou dnešní vývojáři ohýbají starý hardware, by podobné triky pravděpodobně zvládl i holý SNES. V každém případě - fascinující.

Starfox pro Mega Drive vám přináší GASEGA68k, jehož práci můžete znát z předchozích kousků, jako např. Ano, i SEGA Mega Drive zvládne SNESový Mode 7

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Jak by vypadal Starfox pro SEGA Mega Drive?"

  • mance napsal:

    “ by podobné triky pravděpodobně zvládl i holý SNES“

    SNES pouziva 8/16 bit Ricoh 5A22 @ 3.58 MHz a ten by to nedal. Motorola je vyrazne vykonnejsie CPU a tych 7-8Mhz co ma Amiga, Atari ST alebo MD je skutocne minimum pre jakz takz 3D grafiku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle