Ufo Enemy Unknown

(Ufo Enemy Unknown - všechny články)

Hrajte UFO kdekoľvek s OpenXcom Extended (OXCE)

Slegde prednedávnom opäť navštívil OpenXcom (OXC) a rozhodol sa dať šancu módom, aby nehral tú istú hru stále dookola. Pretože aj keď je nejaká hra vaša srdcovka, nevyhnutne sa vám po x dokončeniach aspoň trochu ohrajte. Čo ale keď tento problém u Xcomu nemáte, ale trápi vás nedostatok času na hranie? V práci to pochopiteľne nejde, doma sa musíte venovať rodine, ako z toho von? Pokiaľ jazdíte hodne v MHD, možno pre vás nám východisko. OXC totiž ako open source… celý článek »

Herní TIP: OpenXcom Final Mod Pack (FMP)

OpenXcom považuji za jeden z nejzásadnějších herních počinů posledních let, dohrál jsem díky němu UFO nespočetněkrát, ale jestli jsem něco víceméně opomenul, jsou to mody. Čas chybu napravit a rovnou ve velkém stylu, tedy instalací projektu Final Mod Pack. A po pár hodinách hraní nemůžu než doporučit instalaci i vám. FMP je kompilace komunitních modů, která původní hru rozšiřuje velmi citlivým způsobem. Veškerý původní obsah tu stále je, ovšem doplněný zleva zprava o novinky, ať už jde o výzbroj, výstroj,… celý článek »

Nová verze OpenXCOM

Až to na vás zase příště přijde a vy po sté a první rozjedete báječné UFO: Enemy Unknown, nebudete se muset trápit s DosBOXem, popř. padavou wokenní verzí hry. Je tu totiž OpenXCOM, open-source reimplementace původní hry, která nejen řeší ony proklaté bugy, které UFO trápí od počátku věků, ale navíc přidává nové možnosti, jako např. tweakování desítek parametrů týkajících se samotné herní logiky. A to zdaleka není vše! OpenXCOM umí vysoká rozlišení včetně 1920×1080, podporuje rozličné grafické filtry pro… celý článek »

XCOM… ale že to trvalo!

Konečně. Konečně je tu po nespočtu nemastných neslaných následovníků hra, která snese srovnání s originálem. Trochu paradoxně především proto, že otrocky nekopíruje, ale naopak v některých ohledech nenechává kámen na kameni. Pokud teprve přemýšlíte o koupi, vězte, že nemá smysl váhat. Recenze napříč herními magazíny nešetří superlativy a po prvním dohrání na normální obtížnost jim dávám za pravdu. Je to nářez. Nemá smysl se tu pokoušet o nějaké objektivní hodnocení, zkušeně sepsané recenze najdete jinde, přispívám tedy do mlýna spíše… celý článek »

Rogue-like XCOM? X@Com!

Klasická UFA znáte nazpaměť, všechny mizerné předělávky a duchovní pokračování jste dohráli a při zmínce o nejnovějším XCOM: Enemy Unknown se vám samým vzrušením klepou kolena? Pak vás určitě bude zajímat X@Com, minimalistická variace na klasické UFO téma. X@Com je zatím jakýmsi technologickým demem, ochutnávkou, která naznačuje, kudy se hra ubírá. Napovědět nám může už podtitul The X-COM RL, kde RL znamená rogue-like. Cílem projektu je přenesení principů ze série X-COM (resp. prvních dvou dílů Enemy Unknown a Terror from… celý článek »

UFO Enemy Unknown multiplayer: UFO2000

Pokud pozorně sledujete vývoj XCOM: Enemy Unknown, zajisté vám neušlo, že coby revoluční herní prvek přinese nový přírůstek do X-COM série také multiplayer. V boji s mimozemských šmejdem zocelené ukazováčky připravené kdykoliv lehkým poťukem myšítka vymazat z povrchu zemského cokoliv, co má nesprávný počet rukou, nohou či očí, tak okusí novou výzvu. Např. souseda Nováka, co naposledy vylezl z bytu loni na jaře, když mu shořel monitor a došla zásoba lahváčů a papírových kapesníků. Opravdu je ale multiplayer v tomto případě… celý článek »

Xenonauts, SpaceVenture – další zajímavé Kickstartery

Držte si bankovky, jedeme z kopce. Nostalgií podpořený útok na naše peněženky neustává. Před pár dny o naše těžce vydřené fufníky začalo prosit vývojářské studio Stainless Games se svým Carmageddonem a dnes? Dnes tu máme další dva zajímavé kousky žadonící o pozornost – Xenonauts a Two Guys SpaceVenture. Tentokrát naštěstí nejde o pouhé předělávky nebo restarty zavedených sérií, ale o zbrusu nové hry inspirované dávnými herními klasikami. Xenonauts jsou dalším pokusem o opravdového následovníka klasiky všech klasik, hry UFO: Enemy Unknown. Čím jsou právě Xenonauts… celý článek »

Země zachráněna, Cydonie dobyta, UFO dohráno

Fungovalo to! Taktika, kterou jsem nastínil v předchozím článku o UFO: Enemy Unknown, zabrala. Pro ty, kteří začali číst až teď – díky svým mimořádným schopnostem a trošce save/load podvádění jsem poměrně rychle odhalil onu líheň emzáckého svinstva ukrytou v závějích rudého marsovského písku. Bohužel hrstka chrabrých vojáků, kterými jsem disponoval, by se pod psionickými útoky Etherealů a Sectoidů sesypala jako domeček z pivních tácků. Co teď? Čas na operaci kryjte se za negry! Mé vytrénované osmero bylo doplněno o… celý článek »

UFO: Enemy Unknown – Cydonia čeká!

Frekvence příspěvků je opět trochu nižší, než obvykle, to proto, že se intenzivně zaobírám bojem se šmejdem z vesmíru! V rámci utrácení drobných, které zbyly na mém Paypal účtu, jsem na Steamu zakoupil svou oblíbenou klasiku, tedy UFO: Enemy Unknown (aka X-COM: UFO Defense). Původní předsevzetí, tedy hrát pokud možno poctivě, bez nadbytečného užívání funkcí save/load, vzalo poměrně brzo za své. Já prostě k těm panďulákům vždycky nějak přilnu a nemůžu je nechat bídně zhynout v salvě rozžhavené plazmy. V… celý článek »

Co bych rád viděl v remake UFO: Enemy Unknown

Jak jste zajisté skrze své čtečky, tablety a průvodce po galaxii již dávno zaregistrovali, kolem značky X-COM je poslední dobou nebývale živo. Pominu fanouškovské projekty, o kterých jsem se již zmiňoval, tentokrát mám na mysli oficiální hry. V prvé řadě je to v roce 2010 oznámená 3D střílečka XCOM, kterou musí každý slušný člověk (sektan, muton, chrysalid…) ignorovat, protože vykrádání starých značek a jejich převod do FPS her máme všichni tak akorát plné zuby. V řadě druhé je to o… celý článek »

UFO Enemy Unknown (aka UFO Defense) wallpaper

Pěkných tapet na plochu není nikdy dost. Zato těch špatných jsou přehršle a dnešní dvojice budiž toho důkazem! I have done my best, lepší to bohužel nebude ;) Proč právě UFO: Enemy Unknown? Předně proto, že jde o můj oblíbený a stokrát hraný titul. A také proto, že artworky ze hry jsou naprosto dokonalé! Schválně, věnujte někdy pozornost pozadím, která se skrývají za různými hejblátky a menu, např. na obrazovkách s výzkumem, stavem skladu apod. Není to paráda? O geniálním… celý článek »

UFO: The Two Sides Open Beta

Není to tak dávno, co jsem narazil na dvě zajímavé předělávky hry UFO: Enemy Unknown. Neuběhly ani dva měsíce a hle, zajímavější z předělávek, UFO: The Two Sides, má k dispozici hratelnou betu. Pokud oželíte zvuky a některé obrázky, není dokonce potřeba žádný ze souborů z původní hry. Nad grafikou už jsem se rozplýval, jde v podstatě o originál, jen vyhlazený a vyleštěný. Herní mechanismy zůstaly, odlišnosti najdete v ovládání, ale nebudu zatím kritizovat, přece jenom, jde jen o betu…. celý článek »

Další remake UFO: Enemy Unknown

Resp. ne remake jeden, ale dokonce dva. OpenXcom je pokus postavit UFO na zelené louce, znovu, lépe, bez študování původních kódů, ovšem se zachováním předností originálu. Cílem je multiplatformové a nezabugované UFO přístupné dalším modifikacím ze strany fanoušků. UFO: The Two Sides na to jde z jiné strany a vylepšuje původní principy především o podporu multiplayeru. Další evidentní změnou je úprava grafiky, která, ač věrná originálu, vypadá čistě a moderně. Co říci více? Sledge nadšeně tleská! Zkusil jsem všechna ta… celý článek »

A jaká je ta vaše oblíbená, obdivovaná, stará hra?

Psát blog, který někdo čte, je velký čelenž, proto v zájmu zpětného fídbeku lončuju tenhle proudžekt, tedy článek. Nemluvil bych hned o dlouhodobé stretýdži, spíše o jednorázovém mapování procesů, nebo také o brejnstormingu. Doufejme, že článek splní mé ekspektejšny. Snad se mi to teda podařilo odkomunikovat. :) Otázka tedy zní: Jaké jsou vaše oblíbené staré hry? Na jaké srdcovky nedáte dopustit, rádi jim odpustíte dvě tři malé chybky a ve chvílích svátečního volna si je pod emulátorem patřičně vychutnáte? Fantazii… celý článek »

UFO Enemy Unknown

Rok 1999. Celá západní civilizace blbne kvůli Y2K, kdekdo straší totální apokalypsou, ale nikdo z nich doopravdy netuší, jak blízko je pravdě. Zatímco programátoři řeší záplaty na 20 let staré účetní programy a investigativní žurnalisté se dramaticky opájejí představami o vynulovaných bankovních kontech, nefungujících navigačních systémech a útočících mikrovlnkách, šmejd z vesmíru si brousí zuby na planetu Zemi. A zatímco svět vzrušeně diskutuje o nejdůležitějších událostech roku 1999, jako jsou přijetí eura západoevropskými státy, situace v Čečensku, jaderná havárie v… celý článek »