Star Trek

(všechny články o hře Star Trek)

Star Trek: 25th Anniversary

Star Trek má odjakživa na dobré hry dost smůlu a většina titulů licenci spíš neuctivě těží, než rozvíjí. I tak se ale v desítkách jinak průměrných Star Trekových her pár chutných soust s trochou snahy najít dá. Vyloženě povedené first-person akce ze série Elite Force budiž důkazem. Point’n’click adventury 25th Anniversary, Judgment Rites a Final Unity také patří k tomu lepšímu, co herní Star Trek může nabídnout. Ostatně, adventury jsou pro v zásadě nepříliš akční Star Trek ideálním žánrem. Na… celý článek »

Zpět do uniformy – Star Trek: Elite Force II

Poměrně nedávno jsem úspěšné dohrál solidní FPS z prostředí Star Treku – Star Trek Voyager: Elite Force. Po kratším odpočinku u Half Life, kterého ne a ne dorazit, jsem logicky sáhl pro druhém dílu elitních sil a je čas se aspoň několika slovy podělit o zážitky. Upřímně řečeno nevím, z kterého konce to vzít. Ne snad, že by dvojka byla nějak špatná, to vůbec ne. Dost možná je o chlup lepší, než jednička. Ale prostě je tak nějak… stejná, jako první… celý článek »

Star Trek Voyager: Elite Force

Čas na aldebaranskou whisky, romulanské pivo a orionské otrokyně! A pochopitelně i na nějakou tu Star Trek hru. Ovšem jaký kousek si z přehršle vesměs průměrných titulů vybrat? Ano, ti střízlivější z vás, kteří čtou články od nadpisů, pochopili, že tentokrát jsem nechal šedou kůru mozkovou ležet ladem a sáhnul po trošce té přímočaré akce. Star Trek Voyager: Elite Force je svůdná FPS střílečka z roku 2000 a jen tak mimochodem jde o jednu z nejlepších Star Trek her k… celý článek »

James T. Kirk takes command of the Enterprise

Vidíte? A přesně proto je kapitán Kirk mnohem větší frajer, než plešatý Picard! Důslednou analýzou The Original Series a The Next Generation jsem došel k šokujícím závěrům: zatímco cpt. Kirk ožužlává sličnou mimozemšťanku každý druhý díl, cpt. Picard dá své sexuální touhy na odiv maximálně jednou za sérii. A to povětšinou jen upřeným pohledem a lehkým povzdechnutím. Fascinující, pane Spocku. star trek demotivational

Jak moc jste ztraceni v blyštivém světě online her?

Kdo mohl v dobách textových MUDů tušit, že se online hry stanou jedním z pilířů herního průmyslu? Zvlášť v naší zemi mlékem a strdím oplývající, kde dlouhou dobu jako žába na prameni seděl Telecom, který střežil internetové proudy a za každé tempo v datové bystřině si účtoval nehorázné částky. Ale pokrok nezastavíš a jak tiše a skromně to začalo, tak bouřlivě to pokračovalo. Průkopnický Meridian 59 ukázal, že to jde i s grafikou. Zahrát si jej můžete i dnes; jde… celý článek »

Fanbase.cz

Trochu s křížkem po funuse, protože největší z geeklordů už stihli informovat dávno, ale přesto považuji za svou povinnost zmínit se o novém e-shopu na adrese Fanbase.cz. Proč by vás měl  zajímat? Pohleďte na sortiment! Vývrtka ve tvaru klingonského Warbirda, figurka mistra Yody, podtácky s Hellboyem, plakát se specifikací X-302 ze Stargate. Mám pokračovat? Je jen málo míst v našem zemském ráji to na pohled, kde najdete v takovém množství ty naprosto zbytečné pitominky, bez kterých se  žádný pořádný geek… celý článek »

Star Trek – ano, nebo ne?

Jak ti nadanější z několika zmínek v mých článcích již dávno pochytili, propadl jsem, a to téměř naprosto, fenoménu Star Trek. Zatím nejsem tak daleko za branami šílenství, abych nosil uniformy a umělohmotné hračky za opaskem, ale rozhodně jsem došel k hranici, kdy pošlu každého zapřísáhlého Star Wars fanboye do nejbližší černé díry! (Pro Star Wars fanboye – ale jo, vždyť já rád i ty hvězdný války. Původní trilogii. Princezna Leia v chromované poprsence je jen jedna! :) Někdy minulý… celý článek »

STAR TREK TOS BAND

Nemůžu si pomoct, ale tohle prostě musí na stěnu. Na čestné místo, hned vedle Muldera a Scullyové, pod pohlednice z balení Star Trek Online. Kapitán Kirk s pevně nasazeným tupé a ve svém nejlepším, předpupkatém období. Sulu pln radosti, patrně zrovna konečně veřejně přiznal, že je na kluky. A vidíte ten hněv ve tváři Pavla Andrejeviče Čechova? Ten chlapec žere klingony k snídani a holí si ohanbí bat’lethem! Live long and prosper!

Warp 11 … Suck my Spock!

Jako trekkie v pokročilém stádiu posedlosti prolézám kdejaký jefferies tube slibující materiál pro mé vytříbené vulkánské smysly! Po seriálech, filmech, počítačových hrách, knihách, komiksech a spodním prádle přišel čas na rockovou kapelu! Vesmír je konečně připraven na WARP 11! (pozn.: podle ustálené terminologie je rychlost warp 11 nesmysl, protože warp 10 je rychlost absolutní umožňující pobývat na KAŽDÉM místě vesmíru současně). Nejde o žádné nováčky, kapela začala ovlivňovat naše časoprostorové kontinuum již v roce 1999, aby v roce 2000 vydala… celý článek »

Víkend, Star Trek, Amiga

Další víkend se rozplynul v ledové mlze pondělního rána. Ovšem tento, na rozdíl od víkendů jiných, nepadl zbytečně a nebude zapomenut! Jaké fascinující kratochvíle se během oněch 48 udály? SOBOTA – AMIGA Instalaci 4GB Compact Flash karty na místo pevného disku a ClassicWB pro ECS 68000 Amigy jsem zvládl už v pátek, pořád tu ale byla spousta nevyřešených otázek. Jako např. proč nefunguje DOPUS, proč nefunguje DPaintIV, proč nefunguje spousta dalších aplikací a proč mám z celého systému takový zvláštní… celý článek »

Star Trek Online, HW nároky

Malý technický dodatek k minulému článku “O Star Trek Online z hvězdné lodi USS Tiberius”. Jak jsem uváděl, hra byla instalována na mou hlavní vědeckou konzoli, což je Intel Pentium Dual-Core E5300, 2GB DDR2 800MHz RAM a Radeon HD4670. V podstatě low-endová sestava za pár tisíc. Ale my, co “víme”, si už z principu nekupujeme drahé a nabubřele výkonné železo, že? ;) Každopádně na uvedené konfiguraci se v rozlišení 1280×1024 hra hýbe slušně, nedostatek výkonu je občas znát jen v… celý článek »

O Star Trek Online z hvězdné lodi USS Tiberius

Kapitánův deník, hvězdné datum 63593.9. Konečně! Po letech strádání a stesku se konečně mohu alespoň v náznaku podívat domů! Abyste mě pochopili: nevím, kde se stala chyba nebo kdo za tím stojí, ale já, kapitán Sledge T. Hewer, sem nepatřím. Patrně došlo k nějakému druhu dimenzionálního přesunu a já se ocitl na planetě, která vzdáleně připomíná Zemi z počátku 21. století. Už to by slabším jedincům stačilo k otevření bran šílenství, ale co je nejhorší: má realita, realita 25 století,… celý článek »

Star Trek Online – HW nároky

Je to sice trochu mimo obvyklé téma, které máme tak rádi (staré hry probůh!), ale pro Star Trek mám slabost a jakožto novopečený fanda MMOG vyhlížím Star Trek Online s napětím. I přes všechno, co jsem v dotazníku nalhal, jsem do beta testu hry nebyl přizván, nezbývá mi tedy než hltat drobty informací z internetu. A poslední drobet mě tedy zklamal! Abyste to pochopili: v plánu je nejen zkusit si Star Trek Online, ale nadchnout pro něj i drahou polovičku…. celý článek »

Tak zase jednou HUDBA Z HER

Mám napilno se Star Trek: 25th Judgment Rites (nový film mě dostal do nálady), takže jen krátce! Uživatel s nickem garudoh má na youtube impozantní sbírku hudby ze starých her. Protože vyrostl na kontinentu americkém, jde převážně o staré hry z konzolí, nicméně nějaký ten kvalitní PC titul sem tam růžek vystrčí. V tuto chvíli je k poslechu slušných 500 klasik. Bohužel, podle autorových vlastních slov další pravděpodobně nebudou. Proč? Realita ho dostala – práce, povinnosti, málo času. Kéž nás… celý článek »