Star Trek

(Star Trek - všechny články)

Krabice: Star Trek The Next Generation – A Final Unity

Adventura A Final Unity rozhodně patří mezi to nejlepší, co může herní Star Trek nabídnout. Příběhový propletenec, který jako by vypadl přímo z televizní obrazovky, posádka lodi Enterprise 1701-bloody-D v hlavních rolích, prvotřídní dabing z úst původních herců, snesitelná (a nepovinná) simulační část, pohledná grafika, absence Wesley Crushera… K naprosté dokonalosti chybí snad jen drobné cameo Rega “Broccoli” Barclayho. Trekkie mého formátu je pochopitelně ze všech startrekových her ve sbírce obzvláště nadšen, byť zdaleka nemám vše podstatné. (Aktuálně je na… celý článek »

Star Trek: 25th Anniversary

Star Trek má odjakživa na dobré hry dost smůlu a většina titulů licenci spíš neuctivě těží, než rozvíjí. I tak se ale v desítkách jinak průměrných Star Trekových her pár chutných soust s trochou snahy najít dá. Vyloženě povedené first-person akce ze série Elite Force budiž důkazem. Point’n’click adventury 25th Anniversary, Judgment Rites a Final Unity také patří k tomu lepšímu, co herní Star Trek může nabídnout. Ostatně, adventury jsou pro v zásadě nepříliš akční Star Trek ideálním žánrem. Na… celý článek »

Zpět do uniformy – Star Trek: Elite Force II

Poměrně nedávno jsem úspěšné dohrál solidní FPS z prostředí Star Treku – Star Trek Voyager: Elite Force. Po kratším odpočinku u Half Life, kterého ne a ne dorazit, jsem logicky sáhl pro druhém dílu elitních sil a je čas se aspoň několika slovy podělit o zážitky. Upřímně řečeno nevím, z kterého konce to vzít. Ne snad, že by dvojka byla nějak špatná, to vůbec ne. Dost možná je o chlup lepší, než jednička. Ale prostě je tak nějak… stejná, jako první… celý článek »

Star Trek Voyager: Elite Force

Čas na aldebaranskou whisky, romulanské pivo a orionské otrokyně! A pochopitelně i na nějakou tu Star Trek hru. Ovšem jaký kousek si z přehršle vesměs průměrných titulů vybrat? Ano, ti střízlivější z vás, kteří čtou články od nadpisů, pochopili, že tentokrát jsem nechal šedou kůru mozkovou ležet ladem a sáhnul po trošce té přímočaré akce. Star Trek Voyager: Elite Force je svůdná FPS střílečka z roku 2000 a jen tak mimochodem jde o jednu z nejlepších Star Trek her k… celý článek »

James T. Kirk takes command of the Enterprise

  • sepsal Sledge
  • Komentuj »
  • 1368

Vidíte? A přesně proto je kapitán Kirk mnohem větší frajer, než plešatý Picard! Důslednou analýzou The Original Series a The Next Generation jsem došel k šokujícím závěrům: zatímco cpt. Kirk ožužlává sličnou mimozemšťanku každý druhý díl, cpt. Picard dá své sexuální touhy na odiv maximálně jednou za sérii. A to povětšinou jen upřeným pohledem a lehkým povzdechnutím. Fascinující, pane Spocku. star trek demotivational

Jak moc jste ztraceni v blyštivém světě online her?

Kdo mohl v dobách textových MUDů tušit, že se online hry stanou jedním z pilířů herního průmyslu? Zvlášť v naší zemi mlékem a strdím oplývající, kde dlouhou dobu jako žába na prameni seděl Telecom, který střežil internetové proudy a za každé tempo v datové bystřině si účtoval nehorázné částky. Ale pokrok nezastavíš a jak tiše a skromně to začalo, tak bouřlivě to pokračovalo. Průkopnický Meridian 59 ukázal, že to jde i s grafikou. Zahrát si jej můžete i dnes; jde… celý článek »

Fanbase.cz

Trochu s křížkem po funuse, protože největší z geeklordů už stihli informovat dávno, ale přesto považuji za svou povinnost zmínit se o novém e-shopu na adrese Fanbase.cz. Proč by vás měl  zajímat? Pohleďte na sortiment! Vývrtka ve tvaru klingonského Warbirda, figurka mistra Yody, podtácky s Hellboyem, plakát se specifikací X-302 ze Stargate. Mám pokračovat? Je jen málo míst v našem zemském ráji to na pohled, kde najdete v takovém množství ty naprosto zbytečné pitominky, bez kterých se  žádný pořádný geek… celý článek »

Star Trek – ano, nebo ne?

Jak ti nadanější z několika zmínek v mých článcích již dávno pochytili, propadl jsem, a to téměř naprosto, fenoménu Star Trek. Zatím nejsem tak daleko za branami šílenství, abych nosil uniformy a umělohmotné hračky za opaskem, ale rozhodně jsem došel k hranici, kdy pošlu každého zapřísáhlého Star Wars fanboye do nejbližší černé díry! (Pro Star Wars fanboye – ale jo, vždyť já rád i ty hvězdný války. Původní trilogii. Princezna Leia v chromované poprsence je jen jedna! :) Někdy minulý… celý článek »

STAR TREK TOS BAND

  • sepsal Sledge
  • Komentuj »
  • 2993

Nemůžu si pomoct, ale tohle prostě musí na stěnu. Na čestné místo, hned vedle Muldera a Scullyové, pod pohlednice z balení Star Trek Online. Kapitán Kirk s pevně nasazeným tupé a ve svém nejlepším, předpupkatém období. Sulu pln radosti, patrně zrovna konečně veřejně přiznal, že je na kluky. A vidíte ten hněv ve tváři Pavla Andrejeviče Čechova? Ten chlapec žere klingony k snídani a holí si ohanbí bat’lethem! Live long and prosper!

Warp 11 … Suck my Spock!

Jako trekkie v pokročilém stádiu posedlosti prolézám kdejaký jefferies tube slibující materiál pro mé vytříbené vulkánské smysly! Po seriálech, filmech, počítačových hrách, knihách, komiksech a spodním prádle přišel čas na rockovou kapelu! Vesmír je konečně připraven na WARP 11! (pozn.: podle ustálené terminologie je rychlost warp 11 nesmysl, protože warp 10 je rychlost absolutní umožňující pobývat na KAŽDÉM místě vesmíru současně). Nejde o žádné nováčky, kapela začala ovlivňovat naše časoprostorové kontinuum již v roce 1999, aby v roce 2000 vydala… celý článek »

Víkend, Star Trek, Amiga

Další víkend se rozplynul v ledové mlze pondělního rána. Ovšem tento, na rozdíl od víkendů jiných, nepadl zbytečně a nebude zapomenut! Jaké fascinující kratochvíle se během oněch 48 udály? SOBOTA – AMIGA Instalaci 4GB Compact Flash karty na místo pevného disku a ClassicWB pro ECS 68000 Amigy jsem zvládl už v pátek, pořád tu ale byla spousta nevyřešených otázek. Jako např. proč nefunguje DOPUS, proč nefunguje DPaintIV, proč nefunguje spousta dalších aplikací a proč mám z celého systému takový zvláštní… celý článek »

Star Trek Online, HW nároky

Malý technický dodatek k minulému článku “O Star Trek Online z hvězdné lodi USS Tiberius”. Jak jsem uváděl, hra byla instalována na mou hlavní vědeckou konzoli, což je Intel Pentium Dual-Core E5300, 2GB DDR2 800MHz RAM a Radeon HD4670. V podstatě low-endová sestava za pár tisíc. Ale my, co “víme”, si už z principu nekupujeme drahé a nabubřele výkonné železo, že? ;) Každopádně na uvedené konfiguraci se v rozlišení 1280×1024 hra hýbe slušně, nedostatek výkonu je občas znát jen v… celý článek »

O Star Trek Online z hvězdné lodi USS Tiberius

Kapitánův deník, hvězdné datum 63593.9. Konečně! Po letech strádání a stesku se konečně mohu alespoň v náznaku podívat domů! Abyste mě pochopili: nevím, kde se stala chyba nebo kdo za tím stojí, ale já, kapitán Sledge T. Hewer, sem nepatřím. Patrně došlo k nějakému druhu dimenzionálního přesunu a já se ocitl na planetě, která vzdáleně připomíná Zemi z počátku 21. století. Už to by slabším jedincům stačilo k otevření bran šílenství, ale co je nejhorší: má realita, realita 25 století,… celý článek »

Star Trek Online – HW nároky

Je to sice trochu mimo obvyklé téma, které máme tak rádi (staré hry probůh!), ale pro Star Trek mám slabost a jakožto novopečený fanda MMOG vyhlížím Star Trek Online s napětím. I přes všechno, co jsem v dotazníku nalhal, jsem do beta testu hry nebyl přizván, nezbývá mi tedy než hltat drobty informací z internetu. A poslední drobet mě tedy zklamal! Abyste to pochopili: v plánu je nejen zkusit si Star Trek Online, ale nadchnout pro něj i drahou polovičku…. celý článek »

Tak zase jednou HUDBA Z HER

Mám napilno se Star Trek: 25th Judgment Rites (nový film mě dostal do nálady), takže jen krátce! Uživatel s nickem garudoh má na youtube impozantní sbírku hudby ze starých her. Protože vyrostl na kontinentu americkém, jde převážně o staré hry z konzolí, nicméně nějaký ten kvalitní PC titul sem tam růžek vystrčí. V tuto chvíli je k poslechu slušných 500 klasik. Bohužel, podle autorových vlastních slov další pravděpodobně nebudou. Proč? Realita ho dostala – práce, povinnosti, málo času. Kéž nás… celý článek »